Školní rok 2014/2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Eva Draslarov   

Školní rok 2014/2015

 

  • Středoškolská odborná činnost (SOČ)

 

Školní kolo - s postupem do krajského kola

  • Tereza Zuntychová – Co stresuje adolescenty? (14. Pedagogika psychologie, sociologie…)
  • Sára Suchá – Antonín Zajíc a jeho „protistátní činnost“ (16. Historie)
  • Martin Doucha – Agatha Christie - život a korespondence (15. Teorie kultury, umění, a umělecké tvorby)
  • Kristina Novotná – Kam směřuje egyptská společnost (17. Filozofie, politologie,…)
  • Filip Unger – Česko(slovenské) ústavy ( 17. Filozofie, politologie,…)
  • Matěj Štětka – Teslův transformátor (10. Elektrotechnika, elektronika a komunikace)
  • Kateřina Kalistová – Přirozená rezistence bakterií rodu Streptomyces vůči vybraným druhům antibiotik a produkce sekundárních metabolitů (8. Ochrana a tvorba životního prostředí)
  • Eliška Kozáková – Vliv stresových podmínek na aktivitu telomer u Drosphila  melanogaster (4. Biologie)
  • Jana Ferencová – Alelopatické působení vyšších vodních rostlin na autotrofní vodní organismy (4. Biologie)

Školní kolo - bez postupu:

  • Iva Šalplachtová – Stalking (14. Pedagogika psychologie, sociologie…)
  • Adéla Vlčková – Waldorfská pedagogika (14. Pedagogika psychologie, sociologie…)
  • Barbora Hálová – CTY kurzy a problém s jejich dotací 2014/2015 (14. Pedagogika psychologie, sociologie…)
  • Hynek Zemanec – Umění a psychologie herního průmyslu (14. Pedagogika psychologie, sociologie…)
  • Jakub Soukup – Džamahíríje (17. Filozofie, politologie,…)
  • Miroslav Tržil – Displej z kapalných krystalů (10. Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace)
  • Tomáš Míček – Cloudové technologie a jejich využití (18. Informatika)
  • Jan Böhm – Inventarizace ovocných stromů ve školní zahradě Česko-anglického gymnázia (7. Zemědělství…)

Krajské kolo:

ohodnocení studenti:

  • Martin Doucha – 1. místo (teorie kultury, umění a umělecké tvorby), postup do celostátního kola
  • Terezie Zuntychová – 3. místo (pedagogika)
  • Filip Unger – 1. místo (Filozofie, politologie), postup do celostátního kola
  • Kristina Novotná – 2. místo (Filozofie, politologie)

 

Martin Doucha získal 2. místo v celostátním kole SOČ za svou práci na téma Agatha Christie - život a korespondence (kategorie Teorie kultury, umění a umělecké tvorby)

 

  • Konverzační soutěže v anglickém jazyce

Školní kolo

  • Kat. II.B.
  • 1. místo Štys Kryštof Mikuláš (4.V)- nominace do okresního kola
  • 2. místo Buřič Martin (4.V)
  • 3. místo Vobr Vojtěch (4.V)
  • Kat. III. - vyšší G
  • 1. místo Filip Unger (septima)-nominace do okresního kola
  • 2. místo Terezie Zuntychová (septima)- nominace do okresního kola & Filip Janda (sexta)
  • 3. místo Martin Kozák (kvinta) & Jakub Tomeš (1.roč.)
Okresní kolo AJ
  • Kat. I.B:
  • 1. místo Markéta Jandová (sekunda)
  • Kat. II.B
  • 5. místo Štys Kryštof Mikuláš
  • Kat. III. A
  • 1.místo Filip Unger (septima)-nominace do krajského kola

Krajské kolo AJ

  • Kat. III.A
  • 2. místo Filip Unger (septima)
  • kat. III.C
  • 1. místo Natálie Klee (sexta), účast v celostátním kole

 

Mezinárodní (česko-slovenské) kolo soutěže Angličtinář roku

  • 7. místo Natálie Klee (sexta) z celkového počtu 8 200 účastníků!

 

Celonárodní literární soutěž IMPAC

  • 3. místo Karolína Krupauerová

 

  • Konverzační soutěže v německém jazyce

 

 

Školní kolo

Kategorie II.B:
1. Linda Drchalová (3.V)
2. Martina Hřebeková (3.V)
3. Kateřina Ina Růnová (3.V)

Kategorie III.A.

1. Tomáš Král, Filip Unger (7.V)
2. Karolína Krupaerová, Tereza a Jakub Soukupovi (7.V), Eliška Kozáková (3.r)

3. Filip Janda (6.V)


Okresní kolo - kategorie III.A 

3. místo Filip Unger (7.V)

9. místo Karolína Krupauerová (6.V)

 

Krajské kolo - kategorie III.B

2. místo Tomáš Král (7.V)

 

Krajské kolo - kategorie II.B

10. místo Linda Drchalová (3.V)

 

Krajské kolo - kategorie II.C

4. místo - Jakub Václav Ettrich (3.V)

 

  • Konverzační soutěže ve španělském jazyce

 

Veronika Pochopová (4.r) - 2. místo v krajském kole (kategorie III)

František Žiška (7.V) - 8. místo v krajském kole (kategorie II)

 

 

  • Francouzský jazyk

 

Krajské kolo kategorie B1:

6. místo Nina Štěrbáková (7.V)

 

Krajské kolo kategorie B2:

3. místo Eva Malcátová (1.r)

4. místo Daniel Matějíček (1.r)

 

 

  • Český jazyk

Účast v okresním kole – Michaela Kočovská (5.V), Síta Hrňová (4.r), Anna Gažiová, Hana Němcová (2.r)


  • Vrbenský rohlík

Josef Lazar (sekunda) – 3.místo v I.kat
Naďa Symovonyk (sexta) - 2. místo ve III. kat.
Tereza Hronková (4.r) - 3. místo ve III. kat.
Anna Gažiová (1.r) - 2. místo v kat. Vlastní tvorba

 

  • Logická olympiáda

Krajské kolo:

Lukáš Dolanský (2.V) - 8. místo

Lucie Draslarová (6.V) - 23. místo

Emily Hillová (1.r)

 

  • Matematika
  • Matematická olympiáda - okresní kolo

 

 

Lukáš Dolanský (2.V)  – 7.-13. místo v kategorii Z7

 

  • Pythagoriáda - okresní kolo

Lukáš Dolanský (2.V) - 1. místo v okresním kole

Michaela Žurovcová (1.V) - úspěšný řešitel

účast - Lucie Novotná, Patrick Neubauer, Adam Love, František Honsa, Adam Haškovec, Natálie Chodurová - úspěšní řešitelé školního kola

 

  • Fyzikální olympiáda

Kryštof Mikuláš Štys (4.V) - účast v okresním kole



  • Chemická olympiáda

Kategorie D - školní kolo:

1. Martina Hřebeková (3.V)

2. Kristýna Tišerová (3.V)

3. Jakub Václav Ettrich (3.V) - účast v okresním kole

 

  • Biologická olympiáda- školní rok 2013/14

Kategorie A:

Filip Vomáčka (3.r) - 1. místo ve školním kole, účast v krajském kole

Jana Šromová (7.V) - 2. místo ve školním kole, účast v krajském kole

Jakub Vaith (8.V) - 2. místo ve školním  kole

Adéla Nekolová (3.r) - 3. místo ve školním kole

Kategorie B:

Klee Natálka (5.V)1. místo ve školním kole, 8. místo v krajském kole, úspěšný řešitel

Vít Mazák (6.V) - 2. místo ve školním kole
Draslarová Lucie (5.V) - 3. místo ve školním kole, účast v krajském kole

Kategorie C:

Veronika Kučerová (3.V) - 1. místo ve školním kole, 7. místo v okresním kole (úspěšný řešitel)

Markéta Horká (3.V) - 2. místo ve školním kole, 13. místo v okresním kole (úspěšný řešitel)

Kateřina Kocábková (4.V) - 3. místo ve školním kole

Kategorie D:

ve školním kole 1. David Rezek (1.V), 2. Lukáš Dolanský (1.V), 3. Jakub Ettrich (2.V), všichni účast v okresním kole

 

 


  • Zeměpisná olympiáda


Kategorie A 
Lukáš Dolanský (1.V) - 1. místo ve školním kole, 1. místo v okresním kole, 5. místo v krajském kole (úspěšný řešitel)
David Rezek (1.V) - 2. místo ve školním kole
Anna Pelenková (1.V) - 3. místo ve školním kole

Kategorie B 
Anna Mrkvičková (2.V) - 1. místo ve školním kole, 6. místo v okresním kole
Adam Haškovec (2.V) - 2. míto ve školním kole
Tomáš Steinbauer (2.V) - 3. místo ve školním kole

Kategorie C 
Kateřina Kocábková (4.V) - 1. místo ve školním kole, 9. místo v okresním kole
Pavel Štěch (4.V) - 2. místo ve školním kole
Veronika Kučerová (3.V) - 3. místo ve školním kole

Kategorie D 
Jakub Soukup (6.V) - 1. místo ve školním kole, účast v okresním kole
Michal Marek (6.V) - 2. místo ve školním kole, 6. místo v okresním kole (úspěšný řešitel)
Kateřina Kalistová (6.V) - 3. místo ve školním kole

 

  • Dějepisná olympiáda

Veronika Kučerová (3.V) -  1. místo ve školním kole, 18. místo v okresním kole, úspěšný řešitel
Markéta Horká (3.V) - 2. místo ve školním kole, účast v okresním kole
Ondřej Vopat (4.V) – 3. místo ve školním kole, účast v okresním kole

 

  • Prezentiáda

Tereza Hronková, Aneta Švarcová, Veronika Pochopová (3.ročník) – 2. místo v krajském kole


  • Předkolo NVK EPM v Aj

  • Za čagovský tým se zúčastnili:
    1.    Kristýna Spěváková (8.V)
    2.    Tereza Podlahová (7.V)
    3.    Veronika Pochopová (3.r)
    4.    Markéta  Čeplová (3.r)

  • Do celostátního kola NVK EPM postoupila  Kristýna Spěváková (8.V)

Pražský summit OSN-účast

  • Kristýna Spěváková (8.V.)
  • Tereza Novotná (8.V.)
  • Iva Šalplachtová (sexta)
Debatování
Open turnaj při finále Debatní ligy:
  • Kristýna Spěváková - nejlepší anglický řečník turnaje, v anglické části turnaje 1. místo se svým týmem
  • Klára Pánková (4.V) - 1. místo se svým týmem
  • Pražský studentský summit

Tereza Novotná, Iva Šalplachtová – zastupují Izrael
Kristýna Spěváková – zastupuje Švýcarsko

  • Studentské trenérské centrum Microsoft

Tomáš Míček (6.V) – finálový výběr, člen Studentského trenérského centra Microsoft (2014-2015)
Miroslav Tržil (6.V) – krajský výběr

 

  • Pišqworky

ČAG Players: Miroslav Tržil, Tomáš Míček (6.V), Jakub Vaith (8.V), Štěpán Bosák, Lucie Draslarová (5.V) - 4. místo v oblastním kole
Jugadores de ČAG: Paul Černík, Jan Machač (1.r), Natálka Klee, Filip Janda, Nam Nguyen (5.V)- 5.-15. místo v oblastním kole 

  • Šachový turnaj škol

Pavel Štěch, Matyáš Janda, Filip Stasek (4.V), Lukáš Dolanský, Filip Steinbauer (1.V) - 2. místo v krajském kole, 16. místo na Mistrovství ČR školních týmů v šachu, nejlepší hráč Lukáš Dolanský (zároveň 2. nejlepší hráč celého MČR)

  • Co víš o energetice

Tereza Janů, Nikola Schneiderová, Beatrice Partlová (1.r) – 9. - 13.místo v korespondenčním kole

 

  • ROBOSOUTĚŽ

František Žiška, Mirek Tržil, Tomáš Míček; ČVUT Praha, 8. místo z 32 týmů z celé ČR

 

  • Sportovní úspěchy

Frisbee tým 2. místo v Mistrovství ČR- středoškolská liga
Jan Hafner, Matěj Štětka, Jan Ondráček, Ondřej Vítovec, Kuba Soukup, Míra Tržil, Tomáš Míček, Marek Nehoda - 6.V, Pavel Štěch, Matyáš Janda, Kačka Jandová - 4.V, Jana Šromová, Kačka Trnková – 7.V


7.místo ve finále středoškolských her 2012/2013 (Podzimní finále)
První kvalifikační turnaj 2. a 5.místo.
Druhý kvalifikační turnaj 1. a 3.místo. (čb 30.4.2014)

 


Atletika - Středoškolský pohár dorostu v atletice
5. místo - dívky: Eliška Kozáková, Nikola Rottbauerová, Denisa Stárková, Bára Hálová, Lucka Figallová, Anděla Zubrová, Dominika Knotková, Alice Paštiková
5. místo - chlapci: David Vrkoč, Jan Hafner, Vojta Vacek, Ondra Vítovec, Tomáš Pelcl, Fanda Žiška, Tomáš Hondlík

Kopaná  - Pohár J.Masopusta

Dan Mikeš, František Sýkora, Jakub Junek, Dominik Stodolovský, Ondřej Kroupa, David Vrkoč, Ondra Vítovec, Richard Soukup, Marek Nehoda, Jan Hafner, Marek Pancíř, Vojta Vacek, Ondra Hradecký, Lukáš Hůlka, Tomáš  Hondlík - ve skupině 4. místo

Sředoškolské hry v odbíjené

Karolína Krupauerová, Veronika Pochopová, Dominika Knotková, Nikola Schneiderová, Jana Ferencová, Lucka  Figallová, Anička Mágrová - 3.místo ve skupině, celkově 4.místo

Juniorský maraton
5.místo - LuckaFigallová, Tereza Dražanová, Aneta Kloudová, Matěj Štětka, Ondra Vítovec, Tomáš Jáchym, Ondra Hradecký, David Vrkoč, Kryštof Müller, Tomáš Jáchym, Matouš Pařízek

Raftové primátorky
1.a 3.místo
Aneta Kloudová, Dominika Knotková, Anička Mágrová, Katka Jandová,  Veronika Kučerová, a závodníky Matěj Štětka, Ondra Vítovec, Honza Hafner, Fanda Žiška,  Honza Ondráček, Filip Stasek a Matyáš Janda.