Studentské úspěchy 2011/2012 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Eva Draslarov   

 

Školní rok 2011/2012

  • Talent Jihočeského kraje za rok 2011

Bára Velachová - humanitní oblast - 1. místo

Jakub Vaith - Všestranný talent - 3. místo

 

  • Natálka Klee
konverzační soutěž v AJ kategorie II-C
1. místo v krajském kole
1. místo v celostátním kole
  • CEMACH - soutěž o moderním Izraeli
  • Tereza Novotná (6.V) - 2. místo v celostátním kole v kategorii internetové, odměnou zájezd do Izreale v létě 2012

    Katka Vitochová (3.r) - účast v kategorii literární

     

  • AMAVET
  • Oblastní kolo: Martin Kosobud – 1. místo, postup do celostátního finále

    Áda Středa – účast


  • Konference Otevřená věda (Praha):

Ondřej Vošta (7.V) - 2. místo

Klára Říhová (3.r) - účast)


  • SOČ
Václav Hála (3.r) - téma "Vizualizace budovy ČAG", 1. místo v krajském kole, účast v celostátním kole
Kristýna Tumpachová (3.r) - téma: "Zdobení těla bolestí aneb o tetování, piercingu a jiných permanentních ozdobách těla", 1. místo v krajském kole, 5. místo v celostátním kole, cena FF UK
Karolína Píšová (7.V) - téma "Sezónní změny fauny Tardigrada v mechových polštářích", úspěšná účast v krajském kole
Helena Procházková (4.r) - téma "Oxidace metanu v pastevní půdě", 2. místo v krajském kole
Klára Říhová (3.r) - téma "Postembryonální vývoj a životní cyklus mnohonožky Cylidroilus caerelocinctus", úspěšná účast v krajském kole
Adolf Středa (7.V) - téma "Charakterizace nekovalentní vazebné interakce DNA oligonukleotidu a terminálně navázané fluorescenční značky pomocí časově rozlišené fluorescenční anizotropie", 2. místo v krajském kole
Klára Štolková (7.V) - téma "Příprava axenické kultury Chromera velia", úspěšná účast v krajském kole
Ondřej Vošta (7.V) - téma "Studie potravních vztahů vybraných jeskynních bezobratlých", 2. místo v krajském kole
Hanh Hoa Chu (3.r) - téma "Integrace vietnamské menšiny v ČR", 1. místo v krajském kole
Tomáš Pancíř (3.r) - téma "Osídlení Netolicka v době bronzové", 2. místo v krajském kole
Zuzana Šotová  (7.V) - téma "Skarifikace",  úspěšná účast v krajském kole
Hana Punčochářová (3.r) - téma "Československo v 50 letech. Osobní svědectví ", postup do krajského kola




  • PIŠQWORKY

Martin Kosobud, Áda Středa, Jakub Vaith, Adam Vlček a Adam Wágner – 1. místo v oblastním kole, 1. místo v krajském kole, 3. místo v celorepublikovém finále

Ríša Soukup, Jakub Junek, Michal Lenk, Andrea Uhlířová a Jonáš Ťoupal - 4. místo v oblastním kole

 

  • Celostátní kolo soutěže "Co víš o energetice" (České Budějovice 22.12.2011)

 

Síta Hrňová, Bára Macková, Kristýna Tichotová

David Hajs,Tomáš Jáchym, Filip Vomáčka


 

  • Ptáci a savci ČR - farma "Čapí hnízdo"

Veronika Kučerová, Edwin Brůha (1.V), Hanka Tlačilová, Saša Matoušová (2.V) - 3. místo

Natálka Klee, Ondra Hradecký (3.V), Magda Střítecká, Martin Doucha (4.V) - 4. místo



  • České fórum (Pardubice)

Martin Ziba, Sára Kaislerová, Matouš Rada a Petr Urban

 

 

  • Pražský studentský summit 2012 (model OSN)

Tereza Novotná (6.V)

 


  • Konverzační soutěž v německém jazyce

Sekunda: Monika Lencová -  4. místo v okresním kole

Tercie:

1.místo - Kristýna Králová

2.místo – Dominika Bauerová

3.místo – Karolína Krupauerová

Kvarta:

1.místo - Filip Unger - 4. místo v okresním kole

2.místo – Jakub Soukup

3.místo – Tomáš Míček

 

Vyšší gymnázium - okresní kolo:

Adéla Pegleyová (1.r) - 1. místo

Barbora Pegleyová (2.r) - 2. místo

 

  • Konverzační soutěž ve španělském jazyce
krajské kolo: Jana Soukupová (4.r) - 3. místo
František Soukup (6.V) - 8. místo

  • Konverzační soutěž ve francouzském jazyce
krajské kolo: Barbora Pegleyová (2.r) - 5. místo
  • Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Školní kolo – nižší gymnázium, kat. I. B.

1.místo: Michal Kozák - 2. místo v okresním kole

 

Školní kolo - nižší gymnázium, kat.  II.B.

1.místo: Barbora Mertlová (4.V.) - 2. místo v okresním kole

2.místo: Dominika Bauerová (3.V)

3. místo: Nam Ha Nguyen (3.V)

 

Školní kolo - vyšší gymnázium, kat.  III.B.

1.místo: Klára Štolková –(7.V) - 4. místo v okresním kole

2.místo Václav Hála (3.r) + Tereza Bízková (7.V)

3.místo Adolf Středa (7.V) – 3.místo v okresním kole

+ Radka Seberová (7.V)

 

  • CHEMICKÁ OLYMPIÁDA

Kategorie A:

Jakub Vaith (6.V) - 1. místo ve školním kole, 3. místo v krajském kole, aktivní účast v národním kole

Kategorie B:

Jakub Vaith (6.V) - 1. místo ve školním kole, 1. místo v krajském kole

Kategorie C:

školní kolo:

1. místo Jakub Vaith (6.V), 5. místo v krajském kole (úspěšný řešitel)

2. místo Petr Tišer (6.V), úspěšný řešitel krajského kola

3. místo David Houška (2.r)

Kategorie D:

školní kolo:

1. místo Miroslav Tržil (4.V), účast v okresním kole

2. místo Tomáš Míček (4.V)

3. místo Lucka Draslarová (3.V)

 

  • BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

 

Kategorie D (1.V - 2.V):

školní kolo:

1. místo Veronika Kučerová (1.V), 6. místo v okresním kole (úspěšný řešitel)

2. místo Markéta Horká (1.V), úspěšný řešitel okresního kola

3. místo Markéta Novotná (1.V)

 

Kategorie D (3.V - 4.V):

školní kolo:

1. místo Natálka Klee (3.V), 6. místo v okresním kole (úspěšný řešitel)

2. místo Lucka Draslarová (3.V), účast v okresním kole

3. místo Tomáš Král (4.V)

 

Kategorie B (5.V, 1.r, 6.V, 2.r):

školní kolo:

1. místo Jakub Vaith (6.V), účast v krajském kole

2. místo Filip Vomáčka (1.r)

3. místo Lukáš Liebl (2.r)

 

Kategorie A (3.r, 7.V):

školní kolo:

1. místo Karolína Píšová (7.V)

2. místo Bára Zemanová (3.r)

3. místo Pavel Flosman (3.r)

 

 

  • DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

 

Školní kolo:

1. místo Kristýna Králová (3.V), účast v okresním kole

2. místo Jakub Soukup (4.V), účast v okresním kole

3. - 4. místo Karolína Krupauerová (3.V), František Žiška (4.V)

 

  • ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA

školní kolo:

Kategorie A (1.V): 1. Veronika Kučerová (4. místo v okresním kole), 2. Jakub Velemínský, 3. Markéta Novotná

Kategorie B (2.V): 1. Kateřina Kocábková (7. místo v okresním kole), 2. Alexandra Matoušová, 3. Kateřina Jandová

Kategorie C (3.V, 4.V): 1. Jakub Soukup (6. místo v okresním kole), 2. Jan Hafner, 3. František Žiška

Kategorie D (vyšší gymnázium): Jakub Vaith (3. místo v okresním kole), 2. Martin Kosobud, 3. Jonáš Ťoupal


  • MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

Okresní kolo:

Z6 - Veronika Kučerová (1.V) - úspěšný řešitel

Z8 - Lucka Draslarová (3.V) - 4. - 6.místo (3. příčka), úspěšný řešitel

Z9 - Miroslav Tržil (4.V)

Krajské kolo kategorie B - Jakub Vaith (6.V) - 5. místo

 

  • FYZIKÁLNÍ OLYMPIÁDA
krajské kolo kategorie C - Jakub Vaith (6.V) - 3. místo

 

  • LOGICKÁ OLYMPIÁDA

Jakub Vaith (6.V) - 7. místo v krajském kole

 

  • PREZENTIÁDA

Míša Pártlová, Andrea Uhlířová, Martin Kosobud (7.V) - účast v krajském kole

 

  • VRBENSKÝ ROHLÍK

čestné uznání  - Tereza Zuntychová, Martin Doucha (4.V) - Maryša

1. kategorie - Veronika Kučerová (1.V) 1. místo, Edwin Brůha (1.V) 3. místo

2. kategorie - Tereza Zuntychová (4.V) 3. místo

 

  • 6. ročník National Literary Award For Young Writers (Literární soutěž pro mladé autory píšící v angličtině)

    Kategorie do 12 let – Veronika Kučerová – Longlist  (5. -11. místo)

    Kategorie do 19 let – Klára Štolková -       – Longlist  (5. -11. místo)
  • Soutěž v Aj organizované jazykové školy ESL- napiš esej na téma „Proč je užitečné učit se cizí jazyky“
    Tereza Vedrová - vyhrála 2-týdenní  jazykový pobyt v anglicky mluvící zemi (Velká Británie, USA, Irsko)

 

  • Soutěž o nejlepší studentský časopis - 4U – 2. místo krajské kolo (Katka Vitochová, Roman Podlaha, Tomáš Vlček, Zuzana Šotová) a 2 speciální první místa

 

  • Adéla Pegleyová  a Zuzana Mastná vyhrály v německé soutěži DSD škol třítýdenní jazykový kurz v Marburgu.

 

Jihočeská žabka:
Studentka 1. ročníku Síta Hrňová obsadila stříbrnou příčku s prací  nazvanou Poprvé.