Jazykové certifikáty aneb bilance letošní úspěšnosti PDF Tisk Email

Stalo se již pravidlem, že v posledním roce studia skládají studenti ČAGu jazykové certifikáty, které jim umožňují studovat na zahraničních univerzitách, otevírají cestu k lákavým zahraničním programům na domácích vysokých školách, a v neposlední řadě nabízí zajímavé pracovní možnosti na domácím a zahraničním trhu.

A jak tedy vypadá letošní bilance v číslech? V angličtině složily celkem 2 studentky mezinárodní zkoušky IETLS, které jsou předpokladem pro studium na zahraničních univerzitách, dalších šest studentů získalo prestižní a náročný certifikát CAE (Cambridge ESOL Exam) a devět studentů se stalo majiteli certifikátu FCE úrovně B2 (First Certificate of English).

Vedle angličtiny dosáhli studenti pěkných výsledků i v úspěšnosti při zisku Německého diplomu DSD 2 (Deutsches Sprachdiplom úrovně C1), který získala jedna studentka, další čtyři dosáhli na úroveň B2. V Rakouském jazykovém diplomu získalo certifikát Mittelstufedeutsch jazykové úrovně B2 celkem 5 studentů a další 3 získali Zertifikat Deutsch úrovně B1.

Nejúspěšnější studentkou jazyků v letošním roce se stala oktavánka Kristýna Králová, která si odnáší dva jazykové certifikáty úrovní C1 z anglického a německého jazyka.