Proč (ne) studovat v Itálii, nýbrž ve Skotsku pohledem Síty Hrňové? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kloudová Šrěpánka

Minulý čtvrtek zavítala mezi studenty posledního ročníku absolventka ČAGu, Síta Hrňová, která minulý rok strávila na prestižní univerzitě v italské Bologni a aktuálně pokračuje studiem filozofie ve skotském Glasgow, kam také původně po maturitě na ČAG v roce 2014 nastoupila.

Díky cenné zkušenosti z Itálie i Skotska mohli přítomní od Síty slyšet, že studium v Bologni je založeno z velké části na memorování fakt. „Studium v Glasgow probíhá formou debat a psaním esejů s kvalitní zpětnou vazbu od vyučujících. Záběr studia není tak objemný, ale spíše se věnujeme detailněji určitým tématům, nad nimiž probíhá diskuze“, kvituje svoji zkušenost Síta.

O své motivaci jít studovat do zahraničí Síta říká, „Nejvíce mne inspiroval blog jedné studentky filozofie z Glasgow, který mne zcela pohltil. Samozřejmě, že velký podíl hrálo i mé ego pro ten pocit zkusit si žít i studovat sama v cizině“. Na dotaz studentů, jaké vidí budoucí uplatnění ve svém oboru, Síta lakonicky dodává, “mým snem je pokračovat ve studiu PhD a živit se coby literární kritička“.

A jaké rady pro zájemce z řad letošních maturantů zazněly? „ Důležitou součástí přijímacího procesu je kvalita vašeho motivačního dopisu. Rozhodně byste se měli vyhnout nic neříkajícím frázím, raději se snažte být originální a upřímní. To jsou kvality, za něž si vás budou vážit“, dodává na závěr svého povídání Síta.