Návštěva z Colegio Americano de Bogotá PDF Tisk Email

Návštěva z KolumbieVe středu 11. 10. zavítala mezi studenty ČAGu devítičlenná skupinka z kolumbijské Bogoty. Naši studenti se měli možnost dozvědět více o životě a studiu v Kolumbii, kde v loňském roce pobývala současná oktavánka Tereza Dražanová. „V Kolumbii existují obrovské sociální rozdíly, které si u nás vůbec neumíme představit“, kvituje svoji zkušenost Tereza.  Jak jsme se mohli z prezentací našich hostů dozvědět, všichni studují na prestižní škole Colegio Americano, která zahrnuje všechny stupně předškolního, primárního i sekundárního vzdělání s výrazným akcentem na výuku angličtiny a pestrou škálu mimoškolních aktivit, jakými jsou tak typický fotbal, volejbal, či latinskoamerické tance. „ Tancování má většina škol v náplni základního kurikula a všude je to vidět“, přidává další postřeh Tereza.

Návštěva z Bogoty

Ostatně tanečnímu umu našich hostů jsme se mohli podivovat během jejich vystoupení o velké přestávce.

A jaké jsou postřehy kolumbijských studentů z jejich pětitýdenního studijního pobytu v České republice? „ Počasí tady máte skoro stejné jako v Bogotě, která leží v nadmořské výšce 2600 metrů“, ale to je asi jediná podobnost“, dodává s úsměvem kolumbijský student Enrico. „Jsme nadšeni úrovní výuky na vašich školách“, dodává na závěr další kolumbijský student.