Co obnáší život v politice pohledem Jany Soukupové? PDF Tisk Email

Z besedyV pondělí 14.5. zavítala mezi studenty ČAGu naše bývalá studentka Jana Soukupová, která aktuálně pracuje coby asistentka Ing. Miroslava Kalouska v Poslanecké sněmovně. Během téměř dvouhodinové debaty si přítomní studenti mohli udělat bližší představu o tom, co život v politice pro mladého člověka přináší se všemi klady i zápory, které do této branže patří.

O svém rozhodnutí zapojit se do politiky již ve studentském věku Jana říká, „Když v roce 2009 vznikla nová strana TOP 09, bylo třeba najít nové síly na její podporu a osoba Karla Schwarzenberga byla pro mladé lidi velmi inspirativní, navíc v této době jsem si na ČAGu vybrala obor Politologie, který můj zájem podpořil. Rozhodující se nakonec ukázala má účast na Evropském parlamentu mládeže a Pražském studentském summitu, kde jsem zastupovala Uzbekistán. Výše zmíněná zkušenost mi umožnila doprovázet Ústavní výbor Senátu během jejich pobytu v Uzbekistánu; krátce poté jsem obdržela nabídku pracovat jako stážistka ve Sněmovně ČR a od té doby jsem v politice činná a stále mne to baví, i když to není snadná práce z mnoha důvodů“.

„Myslím, že i když člověk nechce být politikem, měl by alespoň být proaktivním voličem a občanem, který se vědomě zajímá o dění kolem sebe. Když s něčím nesouhlasíte, vyjádřete svůj nesouhlas, napište mail svým zastupitelům, zorganizujte petici. Sama ze své zkušenosti z komunální politiky vím, že občané mohou díky společné iniciativě změnit spoustu věcí, pokud k tomu mají dobrou vůli “, apeluje na studenty septimy a 3. ročníku Jana.

Janě děkujeme za její inspirativní návštěvu a těšíme se na další setkání, třeba v prostorách Poslanecké sněmovny:-).