Víte, co je to ageneze corpus callosum? Ne, není to výrok slavného římského politika, ale nemoc, kterou naštěstí neznáme zblízka. A tak, když nás, učitele na ČAGu, oslovila Irena Marušincová se svou nabídkou, dlouho jsem neváhal. Na den dětí 1. 6. 2023 se běží ve Stromovce charitativní běh pro čtyřletou holčičku Tamarku. Ta tou ošklivou nemocí trpí a k dalšímu životu nutně potřebuje rehabilitaci. Cílem běhu je alespoň část potřebných peněz vybrat. No a když už jsem se i já, starý pecivál, odhodlal vstát ze židle a přijít, může vlastně pomoci každý. Kdo se necítí na to trasy 1, 3 nebo 5 kilometrů uběhnout, může je ujít, kdo nemůže ve čtvrtek odpoledne, může si „závod“ zaběhnout virtuálně, kdo nechce ani to, může prostě jenom přispět. A nakonec bonus: ve spolupracujících budějovických kavárnách je káva zdarma, juchů. Více informací najdete na https://www.adrarun.cz/, kde najdete i návod k registraci.

Nejzákladnější informace třeba zde:

1. virtuální běh od 18. května do 1. června kdekoliv to máte rádi

2. společný běh – 1. června v budějovické Stromovce od 16. hodin, u bistra U Tří Ptáků

ADRAběh pro Tamarku plánujeme zakončit happeningem v budějovickém parku Stromovka, a to ve čtvrtek 1.6. odpoledne.

Kdo bude mít chuť si společně zaběhnout 1 – 3 – 5 km, bude mít příležitost spolu s našimi vodiči. Kdo bude mít chuť si jen posedět a popovídat, i to bude díky zázemí bistra U Tří Ptáků možné.

Pro děti bude připravený doprovodný program – skákací hrad, stezka s plněním úkolů, dva koníci, sportovní koutek, malování na obličej, sokolník se svým kamarádem sokolem …

Zkrátka nejdůležitější nebude závod nebo výkon na trati, ale strávit společně příjemný čas, setkat se s rodinou Tamarky a pomoct dobré věci.