Jako dobrý příklad pro výběr studijního oboru může sloužit maturantka z roku 2014 Barbora Fišerová Pegleyová, která se rozhodla pro studium se zaměřením na mezinárodní sociální a humanitární práci na UP v Olomouci. Po ukončení bakalářského studia nastoupila Bára v roli koordinátorky dobrovolníků pro Diecézní charitu České Budějovice. 

Bára zavítala tento týden mezi studenty předposledních ročníků, aby se s nimi podělila o své postřehy ze své současné práce i ze studia samotného. „Na webových stránkách ČAGu jsem si všimla výzvy, že hledáte absolventy, kteří mají chuť se podělit o své zkušenosti, takže mě těší, že na ČAG mohu opět zavítat“, kvituje Bára. Na dotaz, co ji přivedlo k rozhodnutí studovat tento obor Bára dodává: “Vždycky mě bavilo pomáhat druhým, o čemž má momentální práce je, takže jsem si splnila svůj sen. Jsem obklopena skvělými lidmi, kteří mají chuť pomáhat druhým, zároveň ale pracuji s těmi, kteří naši pomoc potřebují a opětují.”

„Pokud byste i vy měli chuť ve svém čase se zapojit jako dobrovolníci (od 15 let), určitě se ozvěte. Dobrovolníků není nikdy dost“, dodává na závěr Bára.  

Báře moc děkujeme za to, co pro naši společnost dělá a přejeme hodně štěstí! 😊