GLOBE Games v Moravských Budějovicích PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Lucie Starčevská   

Globe gamesCeloroční práce EKO semináře vyvrcholila účastí na 20. českých GLOBE Games pořádaných vzdělávací organizací TEREZA ve spolupráci se ZŠ TGM v Moravských Budějovicích. V mezinárodním projektu GLOBE, který se zabývá sledováním životního prostředí (více na www.globe.gov a http://terezanet.cz/cz/globe), je naše škola zapojena již od roku 1997.

Tým ve složení Yvonne Aida Kyselová (kvarta), Lukáš Dolanský (kvarta), Rostislav Šimůnek (1. ročník) a Aneta Kohoutová (prima) prezentoval náš projekt s názvem „Pozor, invaze! Ale docela přátelská“, který se zabývá invazní rostlinou křídlatkou. Studenti EKO semináře sledovali během tohoto školního roku výskyt křídlatky v okolí školy a zkoumali její vlastnosti a možnosti využití, ale i nebezpečí pro přírodu. Projekt sklidil velký úspěch.

Další studentka naší školy, Markéta Novotná (sexta), se GLOBE Games již popáté účastnila jako novinářka, tentokrát jako šéfredaktorka GLOBE novin, jejichž několik čísel bylo vydáno přímo během GLOBE Games.

Kromě studentských prezentací byla nedílnou součástí GLOBE Games také terénní hra, na které si studenti v týmech složených ze tří různých škol vyzkoušeli týmovou spolupráci, různá GLOBE měření a další aktivity, a také si procvičili angličtinu, protože byli v týmu se studenty z Belgie.

Na letošních GLOBE Games byl přítomen vzácný host – paní Kelly Adams-Smith, Chargé d'Affaires, diplomatka Ministerstva zahraničních věcí USA.

Účast na GLOBE Games je vždy velkou motivací pro další práci EKO semináře.