Česky  English  Deutsch  Français  Español

Facebook

Fotogalerie

DSC_0065

Česko-anglické gymnázium s.r.o.

Třebízského 1010
37006 České Budějovice 5
tel.: 380 425 133

e-mail: cag@cag.cz

Vítejte na ČAG

Vítejte na ČAG a seznamte se s širokou studijní a doplňkovou nabídkou naší školy.

Od roku 1992 úspěšně vedeme naše studenty k nalézání budoucí životní cesty a pečlivě je na ni připravujeme.

Možnosti individuální volby programu, pestrou nabídku „tréninkových“ situací, samozřejmost v používání cizích jazyků v autentickém prostředí i schopnost absolventů úspěšně se prosadit v životě považujeme za naše jednoznačné priority.

Naše škola si uchovává pozitivní rodinnou atmosféru jako bezpečné zázemí pro práci, studium i utváření vzájemných vztahů.

Děkujeme za Vaši návštěvu a těšíme se na případnou budoucí spolupráci.

 

RNDr. Danuše Lhotková
ředitelka ČAG


Projekt „Učebna přírodních věd a jazyková učebna“ je spolufinancován Evropskou unií.


 
Letní kino ČAG PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pavel Soukup   

Zahrada našeho gymnázia se přeměnila v letní kino. Předcházela tomu vytrvalá práce mnoha dobrých lidí. Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku poskytla celou řadu krásných studentských minifilmů, které společně s kouskem "Holka z Mekáče" našich studentů tvořily první část programu. V druhé části jsme měli možnost promítnout film Jiřího Mádla "Na střeše." Počasí se zdařilo na jedničku a domníváme se, že se událost zdařila.

Celé vstupné bylo využito k uspořádání koncertu skupiny Babouci pro klienty Centra sociálních služeb Emausy, kteří již za hudbou cestovat nemohou. Peníze návštěvníků tedy pomohou v květnu přivézt hudbu až k nim. Charitativní akce v Emauzech se pořádají v součinnosti s projektem #dobrodruzi pod taktovkou Mgr. Niny Kernerové.

Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným, včetně agentury Borovka Event, která bezúplatně zajistila promítací plátno, a kolegům, kteří připravili občerstvení. Vzhledem k ohlasům by možná stálo za to, akci napřesrok zase zopakovat, nemyslíte?

 
Pozdravy z Kalokagathie PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pavel Soukup   

Každoroční týdenní pobyt pro první ročníky, zvaný Kalokagathia, se i letos povedl. V souladu s řeckou předlohou a filozofií "krásné je dobré" naši noví studenti poznávali své spolužáky i sebe samotné pomocí sportu a týmových her.

Děkujeme za pohlednici s paddleboardy, které díky projektu přibyly letos do repertoáru našich aktivit. Prváci dnes již sedí v lavicích a my doufáme, že se jim u nás bude dařit.

 
Frisbee senzace PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pavel Soukup   

Bylo by škoda, kdyby úspěchy naší frisbee posádky zapadly v tichu prázdnin. Na Mistrovství Evropy ve Wroclawi získala Denisa Havlová zlatou medaili v kategorii juniorek do 17 let a Filip Lexa se v kategorii juniorů do 20 let umístil 7. Za zmínku také stojí, že trenérem juniorské reprezentace je náš absolvent Matěj Štětka. O cestě za zlatem pojednává tento článek. Gratulujeme!

 
Hokejem k PhD PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pavel Soukup   

Náš absolvent Jonáš Ťoupal zavzpomínal na svá studijní léta na ČAG v článku o své hokejově-vědecké kariéře. Během studia u nás trávil mnoho času tréninkem v zahraničí, kde studoval podle individuálního plánu a vracel se do Budějovic složit všechny zkoušky. Jeho sportovní úspěchy v USA mu vysloužily nabídky stipendií na několika univerzitách. Jak zvládal studovat s vytíženým sportovním programem, jaké má plány do budoucna a v čem se liší české a americké vysoké školy, si můžete přečíst zde.

 
Bilancování letošních jazykových certifikátů PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kloudová Štěpánka   

Letošní maturanti se mohou pyšnit mj. také počtem a vysokým bodovým hodnocením v mezinárodních jazykových zkouškách CAE (úroveň C1) či FCE (úroveň B2) z angličtiny a Německého jazykového diplomu DSD 1 (B1) a 2 (úroveň C1). Rekordmany-co do počtu úspěšně složených jazykových certifikátů- se stali maturanti ve školním roce 2016-17, nicméně letošní rok se může též chlubit skvělou bilancí:

K dnešnímu dni získalo zkoušky CAE celkem 14 studentů z letošní oktávy a 4.ročníku; 13 maturantů složilo zkoušky FCE. Další dva čekají na výsledky červnových zkoušek CAE. Německý jazykový diplom DSD 2, který umožňuje studovat na VŠ v Německu, mj. získalo letos celkem osm studentů oktávy, další tři složili rakouský diplom MS (úroveň B2); nadto 11 studentů sexty a 2.ročníku se stalo majiteli Německého jazykového diplomu DSD 1 s nejvyšším bodovým hodnocením v historii jejich konání na ČAGu.

A kdo jsou letošní nejúspěšnější držitelé? S přehledem vede letošní oktavánka Markéta Horká, která získala diplom DSD 2 a zkoušky CAE s nejvyšším bodovým hodnocením ze všech; výbornými výsledky zkoušek DSD 2 a CAE se mohou pochlubit i další oktávani Adam Bosák, Filip Chalupa, Markéta Nodesová, Kryštof Štys.

Blahopřejeme!

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL