Vítejte na ČAG

Vítejte na ČAG a seznamte se s širokou studijní a doplňkovou nabídkou naší školy.

Od roku 1992 úspěšně vedeme naše studenty k nalézání budoucí životní cesty a pečlivě je na ni připravujeme.

Možnosti individuální volby programu, pestrou nabídku „tréninkových“ situací, samozřejmost v používání cizích jazyků v autentickém prostředí i schopnost absolventů úspěšně se prosadit v životě považujeme za naše jednoznačné priority.

Naše škola si uchovává pozitivní rodinnou atmosféru jako bezpečné zázemí pro práci, studium i utváření vzájemných vztahů.

Děkujeme za Vaši návštěvu a těšíme se na případnou budoucí spolupráci.

 

RNDr. Danuše Lhotková
ředitelka ČAG


Projekt „Učebna přírodních věd a jazyková učebna“ je spolufinancován Evropskou unií.


 
Maturitní zkoušky jaro 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Eva Draslarov   

Ve dnech 20. - 23. 5. 2019 se konají ústní maturitní zkoušky společné i profilové části ve třídě oktáva, ve dnech 27. - 30. 5. 2019 ve třídě 4. ročník. Podrobný rozpis zkoušek je v přílohách.

Přejeme všem maturantům hodně štěstí!

Attachments:
Download this file (ČAG_4.rocnik_MZ jaro 2019 rozpis.pdf)Časový rozpis zkoušek 4. ročník[27. - 30.5.2019]226 Kb
Download this file (ČAG_8.V_MZ jaro 2019 rozpis.pdf)Časový rozpis zkoušek oktáva[20. - 23.5.2019]230 Kb
Download this file (Kritéria_8.V_1819komplet.pdf)Kritéria hodnocení MZ oktáva[ ]603 Kb
 
Sluníčkový den na ČAGu:-) PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kloudová Štěpánka   

Sluničkovy denJako každý rok i letos se ČAG zapojilo do celorepublikové akce Český den proti rakovině, který v tomto roce připadá na 15. května. Letošní celonárodní kampaň je zaměřena na prevenci nádorových onemocnění plic.

Je velmi potěšující, že v rámci kampaně studentky kvinty Míša Žurovcová a Kačka Nedvědová vybraly téměř 3,700 CZK, které půjdou na podporu prevence.

Všem přispěvatelům z řad studentů i kantorů moc děkujeme!

 
Softballové prvenství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zbyněk Šedivý   

SoftbalStudenti vyššího gymnázia se zúčastnili krajského kola v softballu. Ukázali, že i za deštivého počasí, které panovalo na hřišti, lze podat vynikající výkon. Vyhráli všechny zápasy a zajistili si postup do celostátního kola, které se koná v Kostelci nad Orlicí. Děkujeme všem zúčastněným za skvělou reprezentaci školy.

 
Výsledky 1. kola přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Eva Draslarov   

Česko-anglické gymnázium s.r.o. v Českých Budějovicích rozhodlo prostřednictvím ředitelky školy podle ustanovení  § 165 odst. 2 písm f) zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, ve spojení s ustanovením § 59, § 60, § 60 a-f, § 61 téhož zákona, vyhlášky č. 353/2016 Sb., o přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání, a § 67 a následujícími zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, o přijetí v 1. kole přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020.

 

Seznamy přijatých uchazečů jsou zveřejněny v přílohách.

 

V souladu s § 60 školského zákona potvrdí přijatý uchazeč/ka svůj úmysl vzdělávat se na Česko-anglickém gymnáziu odevzdáním zápisového lístku ředitelce školy a to nejpozději do 10 pracovních dnů od zveřejnění seznamu přijatých uchazečů. Neodevzdáním zápisového lístku se uchazeč vzdává práva být přijat ke studiu na Česko-anglickém gymnáziu.

 

 
Workshop "Demokracie a já" pohledem Matyáše Caháka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Matyáš Cahák   

workshopVe čtvrtek 25.dubna 2019 se pět studentů kvarty a septimy zúčastnilo zajímavého workshopu na téma Demokracie a já. Jedná se o sérii akcí, které probíhají v několika městech České republiky v rámci Evropského týdne mládeže. Cílem projektu je představit mladým lidem politiku a možnosti zapojení občanů. Je určen studentům ve věku 16 – 22 let. Mně a Alexovi je sice teprve 15, takže jsme zde byli nejmladší, ale alespoň jsme se mohli získat zkušenosti od starších kolegů.

Program byl rozdělen do několika částí. Nejprve jsme si vyzkoušeli jak předkládat přesvědčivé argumenty a bojovat o hlas publika. Poté jsme si založili vlastní politickou stranu a prezentovali její program ve fiktivních volbách.

Po obědě nás navštívili lokální politikové. S jejich pomocí jsme v týmech vymýšleli projekty, které měly řešit nějaký konkrétní problém v našem městě. Náš tým si zvolil téma Nedostatek kolostavů ve městě.

Worskhop by určitě velice přínosný a rádi se něčeho podobného zúčastníme i příště.

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL