Zpráva z Marburgu aneb Deutschland Plus očima Lukáše Dolanského PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kloudová Štěpánka   

MarburgKaždý rok vysílá ČAG jednoho studenta DSD na třítýdenní stipendijní pobyt v hessenském Marburgu. Tento rok jsem měl to štěstí já. Abyste aspoň trochu věděli, oč jde, připravil jsem tento článek:

Marburg je univerzitní město severně od Frankfurtu s bohatou historií. Na součást univerzity narazíte na každém kroku a je o trochu menší než Č. Budějovice. Bydlí se v rodině, se kterou strávíte nemálo času (mimo jiné i dva víkendy). Náš program byl následující: dopoledne jsme byli ve škole (Gymnasium Philipinum) a odpoledne byl další program. Třikrát byl i celodenní výlet.

Ve škole jsme měli vlastní vyučovací hodiny. Měli jsme několikrát dějepis, hudbu, politiku, etiku, literaturu a náboženství. To vše s německými učiteli. Také jsme měli vlastní hodiny němčiny (gramatika/slovní zásoba) s českou učitelkou. A nakonec jsme samozřejmě navštívili i běžnou výuku. Já osobně jsem byl na filosofii, etice, angličtině, dějepise a fyzice.Marburg

Odpoledne byl program každý den jiný. Prohlídka města, německý film, pěší výlet, koupání, … Na celodenních výletech jsme navštívili např. Stadtallendorf a Thüringen a plavili se po Rýnu. Celý pobyt jsme si měli povídat jen německy i mezi Čechy, ale my jsme to nedodržovali.

Pobyt byl samozřejmě výborný. Mohu ho ostatním jedině doporučit. I kdybych se v němčině nezlepšil, tak to byla jedinečná zkušenost zůstat v cizině déle než jen obvyklý týden. Nejlepší ze všeho, ale stejně byla naše česká skupina.