Česky  English  Deutsch  Français  Español

Facebook

Fotogalerie

3web

Česko-anglické gymnázium s.r.o.

Třebízského 1010
37006 České Budějovice 5
tel.: 380 425 133

e-mail: cag@cag.cz

Divadlo Continuo – Poledne PDF Tisk Email
Napsal uživatel Petr Klier   

27. 11. jsme s hrstkou statečných shlédli divadelní představení divadla Continua, Poledne, to vše na půdě Jihočeského divadla na akci pořádané Pedagogickou fakultou Jihočeské univerzity a Heinich Böll Stiftung

Jedná se o inscenaci spojující dokumentární divadlo o událostech, které následovaly po demonstraci na Rudém náměstí v Moskvě 25. srpna 1968 proti okupaci Československa, a výtvarné divadlo neodbytných obrazů, inspirovaných poezií Natalie Gorbaňevské, Vadima Deloneho a dalších básníků sovětského disentu 60. a 70. let.

Jakou cenu jsou stateční mezi námi ochotni zaplatit za 5 minut svobody? Jak totalitní režimy zacházejí se svými oponenty? Kde je hranice rozumného kompromisu a kolaborace? A co zodpovědnost za naše blízké?

Sdílení historických zkušeností formou emocí, obrazů a citátů ruských disidentů (to vše divadelní představení obsáhlo) a to, jakou roli může divadlo sehrát v moderní výuce, jsme měli možnost diskutovat s divadelníky, ředitelem souboru, historičkou Ústavu pro studium totalitních režimů, zakladatelem Eduinu i učiteli a studenty Pedagogické fakulty do pozdních večerních hodin.