Česky  English  Deutsch  Français  Español

Facebook

Fotogalerie

17-3

Česko-anglické gymnázium s.r.o.

Třebízského 1010
37006 České Budějovice 5
tel.: 380 425 133

e-mail: cag@cag.cz

Kalokagathia - září 2009 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Petr Klier   
"Co nám asi přinese kvarta," honilo se asi hlavou každého budoucího kvartána na konci srpna. Pro začátek to nebylo špatné. Hned druhý týden ve škole si odskočit na Lipno a strávit tu příjemný týden plný šlechtění těla i ducha, abychom dostáli názvu vypůjčenému od starých Řeků - kalokagathia - kteří po "celém" člověku vyžadovali vedle vzdělání a kultivace mravů   i výtečnou fyzickou kondici.
Povedlo se! Během týdne, s počasím lepším než v průběhu prázdnin, jsme se bavili spoustu sportovních disciplín, z nichž některé byly zcela nové - ovládání kanoe, frisbee, některé bylo třeba osvěžit - volejbal, jízda na kole, a některé - zdolávání lanových překážek a jízda na skvělé lanovce, které pro nás postavil pan profesor Erhart, polechtaly náš adrenalin. Koupání v jezeře naopak žádný trénink ani sebezapření nepotřebovalo.
Kromě sportu byly na programu i jiné disciplíny - zkouška našich malířských či kreslířských schopností tentokrát v přírodě, skvělý film o odporných věcech  Kladivo na čarodějnice (ale víme proč sem autoři to násilí zařadili), při pokusu o nápodobu zasedání senátu jsme vyřešili otázku sebevraždy a nakonec si vyzkoušeli, jak obtížné je parafrázovat divadelní formou literární texty.
Když k tomu připočteme výtečné ubytování, ještě lepší stravu (jenom toho jídla bylo trošku moc)  a více než ochotný personál penzionu, musím prohlásit, že začátek roku se povedl. Ať nám to vydrží!