Den díkůvzdání-25. výročí! Tisk
Napsal uživatel Kloudová Štěpánka   

 

ThanksgivingVe čtvrtek 22. 11. 2018 usedli studenti kvinty a 1. ročníku v doprovodu pozvaných hostů a vyučujících ve vestibulu ČAGu k tradičnímu slavnostnímu stolu, aby společně oslavili americký svátek Díkůvzdání.

Moderátoři večera, Kateřina Nedvědová a Štěpán Šádek, všechny přítomné provedli slavnostním večerem. „Americký lektor Andy Wendling oslavil Thanksgiving spolu se studenty a učiteli ČAGu poprvé v roce 1993, aniž by věřil, že se z něj stane jedinečná 25. letá tradice“, připomněla ve své uvítací řeči řediteka ČAGu Danuše Lhotková. Přítomní američtí hosté, současná lektorka ČAGu Amy Valladeres a Andrew Bair, student teologické fakulty JU, přítomným hostům předali svá poselství: „Mé vzpomínky na oslavu Thanksgiving jsou zdánlivě tradiční, ale zároveň velmi osobně emotivní: směs vůní pečeného krocana a dýňových koláčů, pohled na mrazem ojíněná okna a vzácná rodinná pospolitost“, kvJablkový koláčituje svoji osobní vzpomínku Amy, která nám slavnostní atmosféru ozvláštnila recitací modlitby amerických indiánů kmene Navaho.

Během večera se rozjímalo, hodovalo, zpívalo, hrálo a soutěžilo. O pestrost programu se postarali společnou měrou studenti kvinty a 1. ročníku: Kvintáni pod vedením svých vyučujících Petry Klee a Amy Valladeres představili vtipnou skeč o tom, jak se měnila podoba oslavy svátku v tradiční americké rodině v různých obdobích. Studenti 1. ročního za hudebního doprovodu Pavla Hocha a Jáchyma Hüttnera se naopak postarali o příjemný hudební program.

Do soutěže o nejlepší americký koláč přispělo nebývale velké množství studentů, a tak porota měla náročný úkol vybrat tři nejlepší. Ceny za nejlepší a nejchutnější koláče si nakonec odnesli: Kristýna Matušková a Johana Veisová, a to hned ve dvou kategoriích: nejchutnější a nejlépe vypadající, dále Kateřina Nedvědová, Daniela Pomyjová, či Míša Žurovcová.

Všem, kteří svým dílem přispěli ke společnému svátečnímu zážitku, tímto co nejsrdečněji děkujeme!