IMG_5015m

Workshop "Demokracie a já" pohledem Matyáše Caháka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Matyáš Cahák

workshopVe čtvrtek 25.dubna 2019 se pět studentů kvarty a septimy zúčastnilo zajímavého workshopu na téma Demokracie a já. Jedná se o sérii akcí, které probíhají v několika městech České republiky v rámci Evropského týdne mládeže. Cílem projektu je představit mladým lidem politiku a možnosti zapojení občanů. Je určen studentům ve věku 16 – 22 let. Mně a Alexovi je sice teprve 15, takže jsme zde byli nejmladší, ale alespoň jsme se mohli získat zkušenosti od starších kolegů.

Program byl rozdělen do několika částí. Nejprve jsme si vyzkoušeli jak předkládat přesvědčivé argumenty a bojovat o hlas publika. Poté jsme si založili vlastní politickou stranu a prezentovali její program ve fiktivních volbách.

Po obědě nás navštívili lokální politikové. S jejich pomocí jsme v týmech vymýšleli projekty, které měly řešit nějaký konkrétní problém v našem městě. Náš tým si zvolil téma Nedostatek kolostavů ve městě.

Worskhop by určitě velice přínosný a rádi se něčeho podobného zúčastníme i příště.