Česky  English  Deutsch  Français  Español

Facebook

Fotogalerie

P1020364

Česko-anglické gymnázium s.r.o.

Třebízského 1010
37006 České Budějovice 5
tel.: 380 425 133

e-mail: cag@cag.cz

MARIBOR 2019 pohledem Lucie Hindy a Katky Tůmové PDF Tisk Email
Napsal uživatel Štěpánka Kloudová   

VýměnaV neděli 8. září jsme se vydali na náš v pořadí 15. výměnný pobyt za našimi přáteli do Slovinského města Maribor ležícího blízko rakouských hranic.

V pondělí nás čekala dopolední prohlídka školy, zajímavá videa na téma demokracie a poté jsme byli rozděleni do menších skupinek na prohlídku města. Vyzkoušeli jsme i oběd ve školní jídelně a odpoledne jsme strávili hraním volejbalu v tělocvičně. Zbytek dne už byl v režii našich hostitelů, takže každý mohl navštívit něco jiného.

V úterý brzo ráno jsme nasedli do autobusu a jeli přes celé Slovinsko do města Piran, které se nachází u moře. Z vyhlídky jsme mohli dohlédnout až do Itálie a během polední pauzy byla i možnost koupání. Poté jsme se přesunuli do hlavního města Ljubljana, kde jsme měli možnost nakoupit si suvenýry domů.

Ve středu jsme se zúčastnili workshopu ve školní knihovně, kde jsme měli za úkol vyrobit záložku na téma demokracie. Výsledky se sice různily, ale všichni jsme se shodli, že demokracie pro všechny z nás znamená svobodu. Dále jsme se přesunuli do centra experimentů, kde jsme si mohli vyzkoušet různé ,,atrakce”. Odpoledne nás čekal výšlap na Pohorje, a v cíli na nás čekala odměna v podobě bobové dráhy.

Čtvrteční dopoledne jsme strávili opět v autobuse, nicméně to stálo za to. Navštívili jsme totiž Open Air Museum Rogatec, kde jsme si mohli vyzkoušet upéct vlastní chléb, vyrobit svíčku, a dokonce vyrobit vlastní primitivní píšťalku. Po prohlídce jsme se přesunuli do malého městečka jménem Rogaška Slatina, kde většina výpravy strávila volný čas v kavárně ochutnáváním místních zákusků.

V pátek nás čekalo už jen loučení a odjezd domů. Na rozloučenou jsme od svých přátel dostali dárek, který nám pomůže vzpomínat na dny strávené ve Slovinsku. Loučení bylo těžké, ale věříme, že se určitě v životě ještě někdy setkáme. Potom už nás čekala jen dlouhá cesta za našimi domovy.