Česky  English  Deutsch  Français  Español

Facebook

Fotogalerie

Chaloupky m

Česko-anglické gymnázium s.r.o.

Třebízského 1010
37006 České Budějovice 5
tel.: 380 425 133

e-mail: cag@cag.cz

Nebojte se techniky! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kloudová Štěpánka   

 

PřednáškaMinulé úterý zavítal mezi studenty posledních a předposledních ročníků, kteří se připravují na zkoušku DSD 2 (Deutsches Sprachdiplom úroveň C1), pan Zdeněk Holenka z budějovické pobočky firmy R. Bosch. Pan Holenka zde pracuje jako personální referent více než 11 let a na starosti má mj. také komunikaci se školami.

Dvouhodinový workshop se nesl v duchu hesla "Nebojte se technických výzev", v rámci kterého náš host představil studentům vývojová modelová prostředí CAD, která pracují s pokročilými grafickými 2D a 3D programy, jako např: Autodesk Inventor nebo SketchUp . Vedle toho se mohli přítomní studenti seznámit i s budoucností a využitím programovacích jazyků.

"Skriptovacímu jazyku Phyton patří budoucnost a znalost angličtiny a němčiny se jeví jako ideální kombinací pro jeho další využití", kvituje Z. Holenka.

Přednáška

"Matematika má mnohem větší dopad na náš život, nežli si sami vůbec umíme představit", dodává na závěr své přednášky pan Holenka, který jak sám dodává, přišel technickým výzvám na chuť až poté, co začal pracovat ve firmě BOSCH, kde si uvědomil důležitost technického vzdělání.


A jaké jsou reakce studentů samotných? "I když sám nesdílím nadšení pro matematiku, vidím osobně praktické využití programu SketchUp např. pro domácí "bastlení", komentuje student septimy Erik Haoui. "Přednáška mne nadchla do té míry, že bych se rád do firmy BOSCH vypravil na exkurzi, kde bych ráda viděl např. CNC obrábění", kvituje svoji zkušenost septimán Vláďa Potapov.