Česky  English  Deutsch  Français  Español

Facebook

Fotogalerie

setkání s praktikanty

Česko-anglické gymnázium s.r.o.

Třebízského 1010
37006 České Budějovice 5
tel.: 380 425 133

e-mail: cag@cag.cz

Předvýběrová konference EPM pohledem Vojty Hladíka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kloudová Štěpánka   

V neděli jsme se vrátili (Bára Novotná, Daniela Pomyjová, Vojta Hladík) z EPM neboli Evropského parlamentu mládeže. Byla to akce, na kterou spolu s námi  přijelo dalších zhruba sto studentů z různých koutů ČR. Vše začalo v pátek 1.11, kdy jsme po příjezdu nejprve vytvořili týmy. Každý tým pak dostal za úkol jeden problém, na kterém jsme společně pracovali a následně vypracovali rezoluci, kterou jsme obhajovali během Valného shromáždění v neděli. Domácím úkolem bylo mj. připravit tradiční jídlo země, která nám byla předem přidělena; málokterý večer jsem si užil jako ten na Global Village:-)


V sobotu započala práce, a i přesto, že byla prokládána přestávkami a různými odpočinkovými aktivitami, bylo to náročné a vyčerpávající. Ale výsledek stál za to, všichni jsme byli pyšní na to, co jsme stihli v rámci jednoho dne sestavit. Následovalo uvolnění formou Halloween party.

Málokdo z nás spal více než dvě hodiny;  i přesto nedělní Valné shromáždění bylo plné aktivity, dotazů a připomínek. Na hodně lidech byla vidět únava ale zároveň zapálení pro věc. Loučení se neobešlo bez slz. S lidmi, se kterými jsem se zde seznámil, jsem si vytvořil pevné pouto. A i když jsem je znal jen tři dny,  neodmyslitelně již  patří do mého života. Tomuto víkendu nelze nic vytknout. I nedostatek spánku byl pozitivním zážitkem. Každému musím doporučit.