P1020349

Den díkůvzdání po šestnácté! PDF Tisk Email

Ve čtvrtek 27. 11. usedli studenti kvinty a 1. ročníku v doprovodu pozvaných hostů a vyučujících ve vestibulu ČAGu k tradičnímu slavnostnímu stolu, aby společně oslavili americký svátek Díkůvzdání.

Moderátoři večera, Denisa Havlová a Martin Eliáš, všechny přítomné provedli slavnostním večerem. „Americký lektor Andy Wendling oslavil Thanksgiving spolu se studenty a učiteli ČAGu poprvé v roce 1993, aniž by věřil, že se z něj stane jedinečná 26-letá tradice“, připomněla ve své uvítací řeči řediteka ČAGu Danuše Lhotková. Přítomní hosté, současná lektorka ČAGu Rachel Kolisko z Kanady a Cindy Peňa, Američanka z NYC, přítomným hostům předaly svá poselství: „Kanaďané slaví Thanksgiving první pondělí v říjnu. Hlavním důvodem je, že naše země leží více na sever, a tudíž sklizeň v našich zeměpisných šířkách přicházela dříve, na rozdíl od USA, kde se svátek slaví čtvrtý čtvrtek v listopadu“, připomněla Rachel. „Díky mému hispánskému původu, jsme si zachovali v naší rodině oslavu svátku po našem, a tak se naše slavnostní menu od toho tradičního trochu liší“, dodala Cindy.

Během večera se rozjímalo, hodovalo, zpívalo, hrálo a soutěžilo. O pestrost programu se postarali společnou měrou studenti kvinty a 1. ročníku: Kvintáni pod vedením svých vyučujících Elišky Čihovské a Amy Valladeres si představili vtipnou video-skeč o oslavě Thanksgiving v USA a Kanadě. Studenti prvního ročníku pod vedením profesorky Jany Pechové natočili krátká videa s primány a oktavány na téma „What are you thankful for and what is your strongest memory from that day? Alžběta Kozlová z 1. ročníku, Matyáš Cahák a Natálie Rainke z kvinty se naopak postarali o příjemný hudební program.

Do soutěže o nejlepší americký koláč přispělo rekordní !!!! množství studentů, a tak porota měla náročný úkol vybrat tři nejlepší. Ceny za nejlepší a nejchutnější koláče si nakonec odnesli: Hugo Mach, Klára Borovková a Anička Tomanová, a to hned ve dvou kategoriích: nejchutnější a nejlépe vypadající, dále porota ocenila koláče Davida Slezáčka, Kryštofa Linera a Tadeáše Duška.

Všem, kteří svým dílem přispěli ke společnému svátečnímu zážitku, tímto co nejsrdečněji děkujeme!