KA_2010_11

Kdo je nejlepší anglický esejista/tka a debatér/ka na ČAGu? PDF Tisk Email

V listopadu proběhlo školní kolo esejistické soutěže v angličtině na aktuální téma „ What Democracy and Freedom mean to me?“ Soutěže byla vyvrcholením dnů oslav Svátku demokracie na ČAGu a zúčastnilo se jí více než 70 studentů vyššího gymnázia. Do nejužšího kola postoupila celkem dvacítka nejlepších prací studentů kvinty, septimy, oktávy, 3. a 4. ročníku. Porota, která čítala celkem osm členů, nejvýše ohodnotila práce těchto studentů: Na 1. místě s jasnou převahou zvítězil Matěj Plachta z oktávy (90 bodů), na 2. místě se umístil Vladimir Yakimenko (51 b.) a na 3. místě skočil další oktaván Matěj Škopek (45 b.)

V lednu proběhla taktéž školní kola Konverzační soutěže v angličtině s těmito výsledky:

Kategorie III. B- vyšší gymnázium: První místo sdílejí septimáni Markéta Jandová a Erik Haoui, kteří budou ČAG reprezentovat v okresním kole. Druhý skončil student 3. roč. Ondra Klouda a třetí místo je sdílené mezi Viktorem Lavičkou ze sexty a Karlem Vostrovským z kvinty

Kategorie I. B (sekunda)- nižší gymnázium

Jako první se umístila Markéta Balejová (postupuje do OK), druhá skočila Sabina Fraňková, a třetí místo obsadil Adam Neubauer

Kategorie II. B (tercie + kvarta) První místo Veronika Janoušková (postupuje do OK), druhé místo Hugo Tůma, třetí místo Linda Štěrbáková

Všem budeme držet palce do okresních kol!