Vrbenský rohlík - recitační soutěž PDF Tisk Email
Napsal uživatel Petra Klee, Mgr.

V úterý 10. března se na Česko-anglickém gymnáziu v Českých Budějovicích sešli zástupci čtyř českobudějovických gymnázií, aby se zúčastnili již 22. ročníku tradiční recitační soutěže Vrbenský rohlík. Letos zde předvedlo své recitační a spisovatelské umění třicet tři milovníků poezie. Soutěžící hodnotila odborná porota sestávající z Radky Konířové, učitelky na waldorfské škole, Tomáše Drápely, herce Jihočeského divadla, a Šimona Leitgeba, publikujícího mladého básníka.

Porota měla v letošním ročníku obzvlášť obtížnou úlohu vybrat v každé kategorii vždy 3 nejlepší, protože předvedené výkony všech účastníků byly vynikající. Nicméně, první místa a velké rohlíky si nakonec odnesli v kategorii primánů a sekundánů Nela Samková z Gymnázia J. V. Jirsíka a Josef Barták z Gymnázia Česká. Markéta Jarošová z J. V. J. ovládla kategorii určenou pro sekundu a tercii a Natálie Chodurová, studentka Česko-anglického gymnázia, zvítězila v kategorii vyššího gymnázia. Kateřina Malá z Gymnázia Jírovcova pak získala 1. místo v kategorii vlastní tvorby.

“Nejobtížnější rozhodování bylo u kategorie vlastní tvorby, je těžké mezi sebou posuzovat dívky a chlapce v různém věku s postupně se vyvíjejícím stylem tvorby,” dodal nakonec Šimon Leitgeb. Na závěr porota poděkovala všem za krásný zážitěk. Ve Vrbenském rohlíku nejde totiž jen o umístění a výkony, ale především o příjemné odpoledne strávené s poezií, sdílením krásy mateřského jazyka a radosti z tvoření.