Růža u zubaře

Beseda o možnostech a výhodách VŠ studia ve VB PDF Tisk Email
Napsal uživatel Štěpánka Kloudová

Studenti oktávy a 4.roč. si měli možnost během úterní besedy vyslechnout důvody, proč je výhodné studovat ve Velké Británii,  a jaké procedurální úkony jsou s tímto rozhodnutím spjaty.

Mezi studenty posledních ročníků zavítal nyní již bývalý maturant ČAGu Jakub Plojhar, který studuje druhým rokem obor management a business na univerzitě v New Castlu, a Bára Nováková, která se rozhodla pro studium psychologie na univerzitě v Sheffieldu. Mezi hlavními důvody, proč se oba pro studium ve VB rozhodli, zaznělo ze strany Jakuba zejména individuální a profesionální přístup vyučujících a výrazný akcent na propojení teorie a praxe během studia. Studenti ve 3.roč. VŠ studia v Británii podstupují povinnou roční placenou stáž v oboru.

Výrazným rozdílem oproti českému VŠ školství je také pouze písemná forma zkoušení a naprostá důvěra mezi vyučujícími a studenty. "Nikdo nepodvádí ani neopisuje," zdůrazňuje Jakub. Velmi časté je také psaní esejů, které mají přesně stanovená kritéria. Bára uvedla, že při rozhodování, zda začít studium stejného oboru u nás či ve VB byl i fakt, že chce dál uplatnit a rozvíjet svou znalost angličtiny.

Bára, Jakub a Martin Ryneš, který studuje druhým rokem obor arabistika na univerzitě v Manchesteru, se tímto zařadili mezi další studenty ČAGu , kteří se rozhodli zkusit své štěstí  na zahraničních univerzitách. Všem přejeme hodně studijních úspěchů a doufáme, že budou mít na našem gymnáziu další následovníky.Wink