IMG_5108m

Studenti kvinty a septimy v Anglii PDF Tisk Email

V minulém týdnu  vyrazilo za poznáním jihozápadní  Anglie 14 studentů  ČAGu z kvinty a septimy. Cílem byla návštěva partnerské školy v Burnhamu on Sea, se kterou spolupracujeme již několik let v rámci projektu Comenius 1. Studenti ubytovaní v hostitelských rodinách  měli  možnost poznat každodenní život anglických rodin na vlastní kůži. Program zahrnoval také návštěvu Bristolu, kde jsme si měli možnost prohlédnout místní interaktivní muzeum, gotickou katedrálu i  památnou loď SS Great Britain. Dále jsme zavítali do NP Dartmoor, kde jsme ponořeni do typické mlhy očekávali příchod mysteriózní „Dartmoor beast“ , v Plymouthu jsme zase nasávali přímořskou atmosféru a v Bathu se kochali poklidnou slunečnou atmosférou bývalých římských lázní. Vedle poznání jsme zažili i něco málo sportu, to když jsme hráli společně  bowling,  a nevyhnuli jsme se ani příjemnému kulinářskému zážitku v jedné z místních indických restaurací  při společné závěrečné večeři.

Po celou dobu nás doprovázelo příjemné počasí, které v kombinaci s pohostinností našich anglickýcch partnerů  a pohodovým úsměvem na tvářích našich studentů učinilo z celého pobytu nezapomenutelný zážitek Smile

Na závěr bychom chtěli vyřídit srdečné pozdravy všem vyučujícím a spolužákům studentek 2.ročníku, Patricie Polcarové a Jany Soukupové, které v současnosti  pobývají na dvou měsíčním pobytu v Burnhamu.