Praha - Vítkov

Podpora Světového pochodu za Mír a nenásilí PDF Tisk Email

logo nenásilíV pondělí 12.10. proběhl na Zdravotně sociální fakultě JU diskusní seminář na téma NENÁSILÍ jako podpora Světového pochodu za Mír a nenásilí ve spolupráci s humanistickým centrem Narovinu.  Celá akce se konala pod záštitou velvyslance Indie p.  D.P. Srivastavany. Cílem diskusního semináře bylo vytvoření dokumentu, který bude prezentovat názory mladé generace na problematiku nenásilí.

Diskusních workshopů se zúčastnilo celkem 22 studentů ČAGu, kteří  byli podle svého zájmu rozděleni do 4 skupin- Válka a zbrojení, Média a jejich vliv, Chudoba a Násilí a rodina.

Studenti tak měli jedinečnou možnost vyměňovat si názory se svými vrstevníky i s odborníky na danou problematiku. Přítomní studenti ČAGu ukázali, že jsou schopni i ochotni diskutovat o nelehkých globálních tématech s úsměvem i s erudicí.

Zároveň vyzýváme všechny, jimž není lhostejné dění v současném světě, aby přišli podpořit Světový pochod za Mír a nenásilí, který se uskuteční v Praze 3. listopadu, kdy vyvrcholí průchod Světového pochodu Českou republikou na Multikulturní MÍRPARTY naVáclavském náměstí.