10_2r_2008

Návštěva studentů ČAGu v Hagenbergu PDF Tisk Email
v HagenberguMinulý pátek jsme opět zavítali do našeho partnerského gymnázia v nedalekém hornorakouském Hagenbergu. Za naši stranu se návštěvy zúčastnili především studenti kvinty, septimy a 3.ročníku, přičemž většina vyrazila za svými rakouskými kamarády poprvé.

Hagenberští pro nás připravili milou uvítací atmosféru v podobě  chutného  občerstvení a poté si  studenti vyprávěli v češtině a němčině o svých cestovatelských zážitcích z prázdnin. Dopoledne jsme zakončili  společnou přípravou oběda podle místních receptů . Studenti uvařili tvarohové knedlíky s ovocnou polevou, které si vysloužily řád „Hornorakouské vařečky.“ Odpolední program pak zahrnoval pro část studentů návštěvu s průvodcem v místním Softwareparku, druhá část  studentů pak pracovala na společném résumé svých pracích, které budou prezentovány během eTwinnigové konference, která proběhne u nás 15.12. S rakouskou školou totiž pracujeme od září na společném eTwinnigovém projektu na téma „ Pád Železné opony“  viděno očima různých generací.