5m

Ohlédnutí studentů ČAGu za Českým fórem PDF Tisk Email

české fórumVe dnech 27. – 29. 11. 2009 se
v Hradci Králové konal již 6. ročník Českého studentského fóra. Tento rok však bylo Č.F. obměněno jednou zásadní novinkou a tou byl jednací jazyk – Angličtina.

Ještě před začátkem konference organizátoři rozdělili všech 70 účastníků do 6ti komisí, každé komisi bylo přiděleno jedno téma jako např.: politická krize, kultura a vzdělání či ekonomické problémy

První den Č.F. byl v duchu seznamování “team buldingu“, který sloužil k utvrzení kolektivu hlavně v jednotlivých komisích. Celý denní program zahrnoval hry, a spoustu dalších zábavných aktivit, avšak nejlepší byl závěr dne, kdy se konaly tzv. “České vesničky“. Každé město zastoupené delegáty (studenty) přivezlo část z jejich gastronomické kultury, kterou jsme měli možnost ochutnat. My sami jsme měli dle mého názoru velmi povedenou prezentaci našeho města, kde  jsme jako “Budějčáci“ nemohli opomenout jihočeské sýry, lívanečky, zelňáky a pro nás tak typické Budějovické pivo (nealkoholické).

Napsaly Jana Soukupová a Patricie Polcová