LITERÁRNÍ SOUTĚŽ „KOLIK ŘEČÍ ZNÁŠ, TOLIKRÁT JSI ČLOVĚKEM?" PDF Tisk Email
Evropské informační středisko EUROPE DIRECT České Budějovice ve spolupráci s jazykovými školami ASLAN, EDULAB, s.r.o., GRAND LANGUAGE SCHOOL, s.r.o., POLYGLOT- pobočka České Budějovice a SOPHIA-jazykové služby, s.r.o. v Českých Budějovicích uspořádalo u příležitosti Evropského dne jazyků literární soutěž s názvem „Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem?"

Účastnit se mohli nejen studenti jazykových škol, nýbrž také široká veřejnost. Úkolem soutěžících bylo napsat úvahovou esej v anglickém, německém, francouzském, španělském, nebo ruském jazyce na zmíněné téma v rozsahu cca. 400 slov. Hodnocena byla jak gramatická zdatnost, tak literární ztvárnění a nápad. Oficiální výsledky byly vyhlášeny koncem listopadu 2009 na KÚ JK.

Za Česko-anglické gymnázium získali přední ocenění tito studenti: Lucie Bohoňková (septima) za originální zpracování tématu s minimem chyb, dále Gabriela Žáková a Sandra Bočková (obě z oktávy) a Adam Růžička (4.roč.) za provokativní a neotřelý způsob uchopení tématu.

Naši studenti tímto opět prokázali, že vládnou výborně nejen angličtinou, ale i literárními nápady.