Česky  English  Deutsch  Français  Español

Facebook

Fotogalerie

Rumunsko listopad 2008 040

Česko-anglické gymnázium s.r.o.

Třebízského 1010
37006 České Budějovice 5
tel.: 380 425 133

e-mail: cag@cag.cz

Astronaut na ČAGu PDF Tisk Email
Napsal uživatel P.Mašek, D.Hartman   
 
Ve středu 7.října navštíví v rámci tzv. Community day Česko-anglické gymnázium s.r.o. jeden z účastníků celosvětového kongresu společnosti ASE (Asociace výzkumníků vesmíru). O tom, který to bude se rozhodne pondělí 5. října.

O průběhu setkání Vás budeme samozřejmě informovat.

České stránky o kongresu: http://www.fel.cvut.cz/ase/
 
Ve dnech 4. - 10. října se v Praze koná celosvětový kongres společnosti ASE (Asociace výzkumníků vesmíru). Při té příležitosti navštíví Českou republiku celkem 53 astronautů a kosmonautů ze 17 zemí světa - např. Rusty Schweickart (pilot lunárního modulu Apolla 9), Pamela Melroyová (velitelka raketoplánu Discovery STS-120), Sergej Volkov (velitel ISS od dubna do října 2008), Alexej Leonov (jako první vystoupil do volného kosmu v roce 1965), Yang Liwei (první čínský kosmonaut) nebo Koichi Wakata (pobyt na ISS od března do července 2009). Primární úlohou této konference je setkání astronautů a diskuze o zkušenostech z vesmírných letů, technických aspektech cestování do kosmu, plánování budoucích misí a o tréninku pro kosmické výpravy. Je to ale také jedinečná příležitost ke kontaktu astronautů s veřejností. Program vyvrcholí ve středu 7. října tzv. Community day, kdy se účastnící se kosmonauti rozjedou do nejrůznějších měst ČR a budou besedovat s veřejností. Mezi městy, které kosmonauti navštíví jsou i České Budějovice. Bohužel není známo kde se jednotliví astronauté budou 7. října nacházet, o tom ASE rozhodne až v pondělí 5. října.
 
Mezinárodní asociace ASE byla založena roku 1985 a v současné době sdružuje přes 325 astronautů z 35 zemí světa. Jejím hlavním posláním je umožňovat kontakt a výměnu zkušeností mezi kosmonauty z celého světa a podporovat vědu a cestování do kosmu.