Projekt Comenius

 

Název projektu: Promote Equality at Secondary Schools in Europe
Registrační číslo: COM-MP-2011-149

Partnerské školy:

  • THS Homberg, Německo – hlavní koordinátor
  • IES JOAQUIN BAU Tortosa, Španělsko
  • ZSO Gdaňsk, Polsko
  • ITAS Vittorio Emanuele II, Neapol, Itálie
  • Kuhmo High School, Finsko
 
Praxe v Hombergu a zakončení projektu Comenius PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kateřina Štruncová   

praxe HombergVe dnech 20. a 21.6. jsem krátce navštívila partnerskou školu THS v německém Hombergu. Hlavním účelem cesty byla evaluace projektu Comenius, který po 2 letech intenzivní práce dospěl k svému závěru. S hlavní koordinátorkou Rosie Hetzler - Roggatz jsme také připravily podklady důležité pro sepsání závěrečné zprávy. Přitomna v Hombergu byla také jedna z členek našeho Comenius - týmu Barbora Pegleyová. Barbora předala hodnocení poslední konference v Hombergu tak, jak ji v dubnu zažila s dalšími 3 studenty. Toto hodnocení bude jedním z produktů naší práce.Náklady na cestu byly hrazeny ze zdrojů Evropské komise - programu celoživotního učení. Projekt Comenius přinesl za léta spolupráce mnoho výhod. Studenti mohli několikrát vycestovat do partnerských zemí, prohlédnout si tamní školy a seznámit se s jinými kulturami. Jedním z největších úspěchů minulého projektu Comenius jsou studentské praxe. V těchto posledních 2 týdnech pobývá v Německu 5 studentů ČAG. Petr Tišer si vybral zubařskou praxi, Klára Tonková a Tereza Nodesová procházejí různými odděleními bank, Tereza Novotná vítá turisty v infocentru a Barbora Pegleyová si vybrala práci v pečovatelském domě. Měla jsem možnost všechny studenty navštívit a poděkovat jejich zaměstnavatelům. Ti jsou s prací našich studentů velmi spokojeni, oceňují jejich dobrou němčinu i příjemné vystupování. Stejné názory zazněly i od hostitelských rodin, které praktikantům poskytují vynikající zázemí. V rámci mého pobytu jsme také společně navštívili firmu B-Braun. Sídlo tohoto závodu je v nedalekém městě Melsungen a vyrábí se zde špičková zařízení pro účely medicíny.Studenti mají opravdu pestrý program a jistě se vrátí s mnoha pozitivními zážitky. Naše školy budou samozřejmě pokračovat v další spolupráci. Beze změn by měly probíhat výměnné programy i praxe. S profesorkou Hetzler-Roggatz jsme se rovněž dohodly na sepsání žádosti o nový mezinárodní projekt. Na závěr chci poděkovat všem praktikantům za skvělou reprezentaci školy v zahraničí a přeji všem šťastný návrat a  krásné prázdniny.

Kateřina Štruncová, v Českých Budějovicích 22.6.2013

 
Konference Comenius v německém Hombergu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kateřina Štruncová   

ComeniusVe dnech 22.- 26.dubna se v německém Hombergu konala závěrečná konference projektu Comenius. Zúčastnili se jí koordinátoři, ředitelé nebo další zástupci partnerských škol a 4 vybraní studenti za všech zemí. Projekt byl realizován z grantu Evropské komise - Programu pro celoživotní učení. Hlavním tématem dvouletého projektu byla gendrová problematika. Každá země (Německo, Finsko, Itálie,  Polsko, Španělsko, Česká republika) zpracovala zajímavou prezentaci zahrnující různé pohledy na rovnost mužů a žen. Po skončení prezentací pak studenti diskutovali v mezinárodních skupinách a z vybraných námětů vytvořili vtipné divadelní scénky. Podrobné informace o projektu včetně prezentací a fotogalerie lze nalézt na webových stránkách školy v sekci Projekty. Účastníci konference dále představí svou prezentaci ve vybraných třídách. Nyní bych chtěla dát prostor samotným studentům a citovat jejich dojmy, jak mi je sdělili při cestě domů.

Celý článek...
 
Návštěva polských studentů na ČAGu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kateřina Štruncová   

ComeniusV týdnu od 21.do 24.1.2013 pobývali na ČAGu 3 studenti z partnerské školy v polském Gdańsku. Návštěva byla součástí mezinárodního evropského projektu Comenius, který je finančně podporován z grantu Evropské komise. V rámci Dne projektu Comenius 22.1. představili polští studenti svou zemi. Prezentace o geografii, zajímavých místech a památkách i historii a významných osobnostech našeho severního souseda se setkala u studentů ČAGu s velkým ohlasem. Polští studenti rozdávali během pobytu dotazníky týkající se gendrové problematiky a sbírali další informace. Výsledky budou shrnuty na závěrečné konferenci v německém Hombergu. Té se v dubnu zúčastní také 4 vybraní studenti ČAG. Polští hosté se spolu s koordinátorkou paní Dorotou Suchacz zúčastnili jedné hodiny politologie a živě se zajímali o volbu nového českého prezidenta. Kromě pracovní části byl pro návštěvu připraven také krátký poznávací program. Českými Budějovicemi provedla hosty německá asistentka Pia a středeční odpoledne strávili polští studenti v pohádkově zasněženém Českém Krumlově. Dostatek čas zbyl také na setkání s vedení školy a koordinátory projektu. Jsme rádi, že se polské výpravě u nás líbilo a těšíme se na další setkání. Závěrem je nutné dodat, že polští studenti byli ubytováni v rodinách Yvony Pešlové a Anny Kárníkové. Rodinám obou dívek moc děkujeme za jejich ochotu a pohostinnost. Velmi si tohoto přístupu vážíme. Anna Kárníková je zároveň novou členkou týmu Comenius a s polskými přáteli se tak zase brzy uvidí.

 
Konference Comenius v Neapoli PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kateřina Štruncová   

Ve dnech 8.-10.října 2012 se v italské Neapoli konala konference mezinárodního projektu Comenius. Organizátorem byla italská partnerská škola Vittorio Emanuell II a pozvání přijali koordinátoři a vedoucí pracovníci všech dalších škol zapojených do projektu. Jsou to známé školy z Německa (Homberg), Španělska (Tortosa), Polska (Gdaňsk), Finska (Kuhmo) a samozřejmě delegace ČAG. Naši školu reprezentovaly ředitelka Danuše Lhotková, zástupkyně ředitelky Eva Draslarová a koordinátorka projektu Kateřina Štruncová. Projekt Comenius je hrazen z grantu Evropské komise - Programu celoživotního učení.

 

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí123DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL