Dne 6. 12. jsme se v budově Českého rozhlasu v Českých Budějovicích v rámci předmětu tematické angličtiny Global Issues and Political Science zúčastnili přednášky o dezinformacích v období války.

Právě v hodinách probíráme téma Media Literacy, takže nám byla tato přednáška velmi užitečná pro ještě větší rozšíření obzorů.

zleva: Adam Zízler (septima), Vladimír Dzuro, Daniel Doležal (3. ročník)

Řečníci byli Vladimír Dzuro, který se podílel společně s mírovými silami OSN na zatýkaní válečných zločinců války v Jugoslávii, a poté Veronika Špalková, která se zabývá analýzou propagandy a dezinformací.

Pan Dzuro nám popsal jeho zážitky z války v Jugoslávii nejen během pobytu v Sarajevu, jeho celoživotní práci vyšetřovatele, působení v Interpolu a také nastínil rizika spojené s jeho důležitým a zajímavým povoláním.

Od paní Špalkové jsme měli možnost pohledět na propagandu během války z trochu jiného úhlu, anebo si vyslechnout velmi zajímavý, ale zároveň tristní případ šíření dezinformací na indickém venkově.

Pro mě osobně byla přednáška zajímavým zpestřením, dozvěděla jsem se spoustu nových informací a jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit.

Text: Klára Pauknerová, 3. ročník

Vladimír Dzuro – odkaz na zajímavý rozhovor pro Český rozhlas kliknutím zde.