
Na konci minulého školního roku jsme se s kolegyní Evou Crhovou díky projektu ERASMUS+ vydaly na týdenní stínování do Michaelschule v německém Paderbornu, ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Tento týden naopak německé kolegyně Caroline Passel a Michaela Mrotzek zavítaly na stejný typ vzdělávací mobility pro učitele k nám.
Co na své „pracovní výlety“ říkají přímo protagonistky? Caroline si pochvaluje první české zkušenosti: „V Čechách jsem poprvé a vše je pro mě svěží a nové. Nejvíc mě zaujala metoda CLIL a systém pravidelných monitorovacích testů z angličtiny, který umožňuje studentům lépe sledovat svůj jazykový pokrok.“ Michaela zase oceňuje integraci projektu TEDTalks do výuky angličtiny: „Amy Valladares má bohaté zkušenosti, a já se těším, až projekt vyzkouším se svými studenty,“ dodává Michaela. Obě naše hostující kolegyně zároveň chválily možnost poznat český školský systém a samotný ČAG: „Dozvěděly jsme se spoustu užitečných věcí a těšíme se na první společné žákovské mobility v tomto školním roce. Věříme, že to bude obohacující zkušenost pro všechny zúčastněné,“ kvitují Caroline i Michaela.
Skvělou zprávou je, že začátkem října 2025 vyrazí na svou první zahraniční mobilitu do Paderbornu patnáct našich němčinářů:-)

