Prva Gimnazija opět na ČAGu:-) PDF Tisk Email

v ČBStalo se již čtrnáctiletou tradicí, že se studenti Prva Gimnazija ze slovinského Mariboru vydávají začátkem června na výměnný pobyt k nám, přičemž studenti ČAGu vyrážejí do Mariboru počátkem nového akademického roku; ne jinak tomu bylo i letos.

Skupina osmnácti slovinských studentů se vydala v doprovodu svých profesorů na pětidenní výměnný pobyt do našeho města, během kterého měli možnost blíže nahlédnout do fungování čagovských rodin, seznámit se s prostředím školy, vyzkoušet si natočit rozhovor s pamětníkem během workshopu pořádaného organizací Post Bellum, či poznat Budějovice a další zajímavá místa v Jihočeském kraji zábavnou formou. Pobyt jsme ukončili tradičně- zpěvem českých a slovinských písniček-při barbecue ve sportovním areálu na HlubokéJ.

Všem čagovským hostujícím studentům a jejich rodinám srdečně děkujeme za vřelou pohostinnost!