Minulý týden proběhlo RVK EPM v Třebíči za účasti studentů a studentek ČAG. Roli chairky si vyzkoušela oktavánka Daniela Pomyjová, coby organizátorka se přidala další oktavánka Kateřina Nedvědová, obě již v minulých letech úspěšně prošly regionálními i národními koly  EPM; Daniela se dokonce vloni probojovala na mezinárodní fórum v Maastrichtu. V roli delegáta se ve své premiéře představil další maturant Kryštof Sedlecký.

Žhavou letošní novinkou je, že tento rok bude mezi Regionálními výběrovými konferencemi (RVK) a Národní výběrovou konferencí (NVK) probíhat úplně nová akce, která je nazvána “Soft-skills víkend.” Na této unikátní akci se setkají nejlepší účastníci z obou konferencí a budou debatovat s experty na témata, která se řešila na RVK. Během tohoto setkání, které proběhne o víkendu 10. – 12. 12. v Praze, se účastníci budou mimo jiné vzdělávat v oblasti měkkých dovedností se zkušenými profesionály z oboru a prohloubit si tak dovednosti, které měli možnost nabýt při RVK.

A jaké jsou postřehy chairky Daniely? „Před několika dny jsem se poprvé jako Chair zúčastnila regionální selekce v Třebíči a nemůžu se stále smířit s tím, že už skončila. I když jsem se ze začátku bála, jak to celé zvládnu a jestli jsem si neukousla příliš velké sousto, tak nakonec to byl úžasný zážitek, který si v budoucnu budu chtít zopakovat. Vedla jsem komisi s názvem FEMM a naším tématem bylo „menstruační pomůcky zdarma?“. Již od začátku, kdy jsem si tohle téma vybrala, jsem to vzala jako výzvu, protože sama nevím, jaký na to mám názor. Musím uznat, že má komise složená z pěti slečen byla naprosto úžasná a skvěle se s tématem popasovaly, i když tam všechny byly prvně. Určitě bych doporučila všem EYP nepolíbeným se přidat a rozšířit si obzory.“, kvituje svoji zkušenost Daniela.