Česko-anglické gymnázium se stalo patronem lípy, která se probojovala v letošní anketě Strom roku mezi 12 finalistů. Anketu pořádá Nadace Partnerství.

Nakloněná lípa, kterou zná snad každý budějčák, se nachází u slepého ramene Malše vedle kapličky sv. Jana Nepomuckého. Nyní je úkolem ČAG propagovat lípu v komunitě, o celkovém vítězi totiž rozhodnou lidé při hlasování. Zároveň je to příležitost pro studenty dozvědět se něco o historii místa, kde lípa stojí, během září bylo tedy toto téma zařazeno do hodin dějepisu ve všech třídách. Ve výtvarné výchově měli studenti možnost nakreslit obrázek inspirovaný „naší“ lípou, obrázky byly odeslány do soutěže pojící se s anketou Strom roku. Studenti EKO semináře vyrazili do terénu a v okolí lípy informovali občany o anketě i historii místa, rozdávali letáčky a dětem omalovánky s lípou a kapličkou sv. Jana Nepomuckého, které sami vytvořili.

Putovní výstava Strom roku

Na týden jsme měli v budově ČAG výstavu fotografií s krátkými texty o všech finalistech ankety Strom roku 2020 (včetně naší lípy sv. Jana Nepomuckého), která putuje po celé republice a do konce hlasování ji uvidí na všech místech, které mají svého finalistu.

Hlasovat je možné do 11. 10. 2020 zasláním DMS v ceně 30 Kč ve tvaru STROM10 30 na číslo 87 777. Výtěžek z hlasování půjde na výsadbu a ošetření stromů. Prosíme, hlasujte, pomozte naší lípě stát se Stromem roku 2020.

Pošlete SMS ve tvaru:
STROM10
na číslo:
87777

Titulní fotografie (záhlaví): Marek Olbrzymek, Nadace Partnerství