„S volbou svého studia jsem velmi spokojený a nelituji momentu, kdy jsem se rozhodl zkusit své štěstí v Dánsku“, začíná své vyprávění absolvent ČAGu Michael Kozák, který zavítal mezi studenti sexty a 2.ročníku, aby se s nimi podělil o své zkušenosti ze studia v zahraničí.  

Michael nejprve absolvoval bakalářské studium v angličtině v oboru Mechanical Engineering na VIA University College v dánském Horsens. Poté se přihlásil na magisterské studium oboru Acoustical Engineering na DTU (Technical University of Denmark) v dánském hlavním městě Kodani a aktuálně má za sebou dva semestry.

Co o svém volbě Michal říká? „Studium na VIA bylo na začátku dobrou volbou, protože Horsens je malé městečko, kde jsou v porovnání s Kodaní nižší náklady na živobytí. Ve třídě nás bylo okolo 25 studentů, takže jsem se cítil jako na ČAGu, a jelikož můj obor byl orientovaný na získání praktických znalostí, tak jsem snadno sehnal i dobře placenou brigádu co by správce 3D tiskáren na fakultě. Studium na kodaňské technice je úplně jiné, jelikož máme klasické přednášky, univerzitní kempus je obrovský oproti Horsensu, co je ale stejné, že všude potkáváte spoustu cyklistů a všude potkáváte Dány, kteří kladou velký důraz na udržitelnost“, kvituje svoji zkušenost Michal. „Dánové jsou lídři v inovativních technologiích a mají ke studiu ty nejlepší podmínky, jak z hlediska vybavenosti, tak i z pohledu kvality odborníků, kteří nás vyučují“, dodává na závěr Michal.  

Děkujeme Michalovi za návštěvu a přejeme hodně zdaru v dalším studiu! 😊