Letošní oktaváni Daniel Čeněk, Jakub Fajtl a Lucie Divišová se rozhodli pro budoucí VŠ studium v zahraničí a navázali tak na tradici vycestovat na zkušenou do ciziny.

Daniel vyráží za studiem oboru Business Administration na nizozemskou Tilburg UniversityJakub byl přijat na prestižní Technical University Delft na obor Computer science and engineering, rovněž v Nizozemí. Lucka se rozhodla pro Univerzitu Johanna Keplera v Linci pro obor International Business.

Co říkají o své motivaci sami studenti? „Věřím, že zahraniční univerzity nabízejí modernější přístupy k výuce, které mě mohou lépe připravit na budoucí kariéru v moderním a měnícím se světě,“ říká o svém rozhodnutí Daniel. „Holandsko je velmi kulturně pestrá země, která pro mě byla hned první volba, jelikož jsem vždy připravený čelit výzvám a nabýt nové zkušenosti,“ dodává Jakub.

A co vzkazují svým vrstevníkům, kteří teprve váhají? „Pokud máte možnost a chuť zkusit něco nového, neváhejte. Výhody, které z toho plynou, jsou nezměrné – od zlepšení jazykových dovedností, přes nové přátele z celého světa, až po rozšíření vašich obzorů a získání nových perspektiv,“ vzkazuje Daniel.

Přejeme vám hodně zdaru! 😊