Projekt Clim-E-Do
Studenti eko semináře společně s několika studenty z tercie jsou zapojeni do přeshraničního projektu Clim-E-Do https://www.chaloupky.cz/clim-e-do/. Projekt je zaměřen na vzdělávání o klimatu a v rámci projektu probíhá také spolupráce s rakouskými školami. Úkolem bylo vymyslet miniprojekt, při kterém zlepšíme (mikro)klima. Studenti naplánovali vybudování záhonu ve tvaru spirály („kamenného šneka“) na školní zahradě a také chytání dešťové vody na zalévání. Tak by měl vzniknout relaxační (mini)koutek pro studenty i učitele.
A v pátek jsme začali se stavbou! V první fázi připravujeme materiál – přivezli jsme na školní zahradu dvě káry zeminy, kterou studenti zvládli i překátrovat. Všichni byli moc šikovní! Děkujeme také rodičům, kteří přispěli zapůjčením nářadí, podporou a samozřejmě v tuto chvíli hlavně darováním zeminy a kamenů!
Budeme vás průběžně informovat o pokračování projektu.