Pro každou situaci existuje řešení. Zde najdete užitečné kontakty a podněty jak si zajít na nejběžnější situace.

Administrativní problémy

Ztratila/našla jsem mobil/klíče/čip …

Navštivte kancelář školy.

Zapomněl jsem heslo do bakalářů …

Napište paní zástupkyni edraslarova@cag.cz

Studijní problémy

Mám průšvih, nedodal jsem omluvenku, přišla jsem pozdě, …
Jsem pozadu, nestíhám, nechápu a nevím jak si doplnit učivo …

Pravidla platí pro všechny, ale ke každému problému přistupujeme individuálně. Máte-li studijní problémy, vysvětlete je bez váhání a upřímně vašim učitelům/učitelkám, případně třídním učitelům/učitelkám. Totéž doporučujeme rodičům. Vedení školy se zapojí pouze ve vzácných případech, kdy řešení nepůjde nalézt s vyučujícími.

Ve všech předmětech mají studenti možnost konzultací zdarma – obraťte se na konkrétní pedagogy. Nedoporučujeme využívat placených doučování třetích stran.

Seznam zaměstnanců s kontakty.

Výchovné problémy

Necítím se ve škole dobře, mám problémy se spolužáky …
Trápí mě něco dalšího …

V naší škole si ceníme přátelského a otevřeného prostředí, ve kterém se dobře studuje, učí a žije. Pokud potřebujete jakkoliv pomoci, obraťte se na kteréhokoli učitele.

Obzvláště nápomocní vám mohou být naši pracovníci prevence.

Mgr. Lukáš Erhart

Metodik prevence rizikového chování

Nevíte si rady? Nelíbí se vám chování spolužáků k vám nebo k sobě navzájem? Bojíte se zasáhnout, ale chcete pomoct? Obáváte se, že spolužačka je na konci svých sil? Máte problém, ale nevíte komu se svěřit?

V těchto i dalších případech jsem tady pro vás ve škole i online.

lerhart@cag.cz
+420 608 510 265 (WhatsApp)

Mgr. Monika Maradová

Výchovná poradkyně

Nevíte si rady? Cítí se váš kamarád utlačovaný? Dáváte studiu své maximum, ale nedaří se vám zlepšit výsledky? Vůbec netušíte, kam zamířit po maturitě? Máte problém, ale nevíte komu se svěřit?

V těchto i dalších případech jsem tady pro vás ve škole i online.

mmaradova@cag.cz

Mgr. Terezie Zuntychová

Psycholog

Nebuďte na obtíže sami. Pokud chcete ventilovat své emoce, probrat Vaši aktuální situaci, utřídit si myšlenky, zorientovat se v tom, co právě řešíte, naplánovat další kroky, můžete se mi ozvat. Kromě aktuálního psychického rozpoložení můžeme probrat i související fyziologický stav (jak se Vám teď spí, jakou ne/máte chuť k jídlu,…). Taktéž nabízím probrat současný stav Vašeho soustředění, paměti a popřípadě i poradit s dalšími kontakty – na koho se můžete obrátit se specifickým problémem, který vyžaduje intenzivnější a dlouhodobější spolupráci.

Službu krizové intervence si můžete představit jako návštěvu u praktického lékaře – zmapujeme spolu aktuální stav, na místě jej dle všech dostupných možností v danou chvíli ošetříme, a pokud se téma týká specifického problému, který vyžaduje větší zásah (tj. mezioborovou spolupráci odborníků, psychoterapeutické služby, intenzivnější a častější psychologickou spolupráci, které není možné ve škole dosáhnout, atp.), mohu Vám doporučit specialistu. Pracuji dle etického kodexu Českomoravské psychologické společnosti.

Jsem k dispozici osobně i online.

tzuntychova@cag.cz

Ludmila Whiteside

Studentská poradkyně

Nevíš kam zajít? Já Ti poradím.

V průběhu roku se alespoň jednou sejdeme, abychom probrali, jak se Ti u nás líbí, jaké máš zájmy a ambice, co pro ně ještě můžeš udělat a jak Ti v tom ČAG může pomoci. Povíme o tom také rodičům, aby Tě mohli podporovat i z domova.

lwhiteside@cag.cz