Naši studenti se účastnili literární soutěže Evropa ve škole, kterou pořádá DDM Český Krumlov. Na první místě v kategorii II se místě umístil Cedrik Pavienský. Tobiáš Zubr si vysloužil čestné uznání. V kategorii III Sabina Fraňková obsadila třetí místo. Studenty k úspěchu dovedla paní profesorka Měšťanová.

S příběhem, který jsem napsal, jsem si dal velkou práci. Seděl jsem nad tématem „Já a robot“ hodně dlouho, než mě ten správný příběh napadl. Napsal jsem ho, paní učitelka ho poslala do soutěže a já čekal. Taťka se koukal každý den… každé ráno… Dokud se na jejich stránce neobjevilo to, na co jsme čekali velmi dlouho. Měl jsem velikou radost, že dali čestné uznání i Tobiášovi.

Cedrik Pavienský

Rozhodla jsem se zúčastnit soutěže Evropa ve škole, protože mě zaujaly tematické okruhy. Vybrala jsem si téma „Můj báječný dům zázraků”, takže jsem popisovala můj vysněný dům vybavený kouzelnými předměty. Psaní tohoto slohu mě velmi bavilo, jelikož jsem vymýšlela všelijaké přístroje a zajímavé místnosti. Byla jsem mile překvapená, že jsem se nakonec umístila na 3. místě.

Sabina Fraňková