Erasmus+ očima studentky Bety Michalové

Den 1. příjezd studentů

Bylo pondělí odpoledne a do naší školy přijely čtyři studentky ze Slovinska se dvěma učitelkami a jedním panem laborantem. Studentky jsme si rozebraly a pomalu odvážely do svých domovů. O nějakou dobu později přijeli studenti a učitelé z Chorvatska, se kterými jsme se sešli až druhý den.

Den 2. Č. Budějovice a výlet do Českého Krumlova

V úterý jsme byli prozkoumat České Budějovice, měli jsme krátké prezentace o městě a památkách. Poté jsme byli rozděleni do mezinárodních 4 členných týmů a pozorovali lišejníky v parku Stromovka. Odpoledne jsme jeli do Českého Krumlova. Zde jsme si také ukazovali zajímavé památky města a poprvé jsme odebírali vodu z Vltavy a novými měřícími soupravami stanovili základní ukazatele její kvality

Den 3. výlet Praha

Ve středu byl pro nás asi nejnáročnější den ze všech. Výlet do Prahy. Nejen že jsme museli velice brzo vstávat, ale také celodenní chození po obrovském městě bylo velice náročné. Pro Slovince i Chorvaty to byl ale nejzajímavější výlet vůbec. Všechny nás spojuje osobnost architekta Plečnika, a tak jsme navštívili jeho kostel na Vinohradech, odebírali a měřili jsme vodu na Kampě, obědvali u Švejka a po Karlově mostě jsme došli do Terezy. Praha se všem moc líbila a naši hosté byli neskutečně potěšeni z památek, překvapeni, když viděli metro a další věci, které ve Slovinsku nemají. V Praze jsme udělali také mnoho fotek a nakoupili i suvenýry. Výměnní studenti byli z Prahy opravdu unesení a my jsme byli velice rádi, že jsme pro ně měli dobrý plán, který jim představil naší zemi.

Den 4. závěrečné prezentace a ukončení pobytu

Tento den jsme celý strávili v Českých Budějicích. Navštívili jsme Vodárenskou věž a dělali jsme odběr vody z Vltavy a Malše. Poté ve škole jsme připravovali a přednesli prezentace v mezinárodních týmech. A tím jsme shrnuli celý týden -jaké památky a města jsme viděli, co nás bavilo a co bychom na druhou stranu třeba udělali jinak.

Den 5. odjezd studentů

V pátek jsme naše nové kamarády odvedli do školy a oni po chvíli loučení odjeli domů do Mariboru a Zagrebu. Musím říct, že i jak jsme si se studenty povídali, tak se všichni velice těšíme na pobyt u nich a stále zůstáváme v kontaktu. Ten týden byl sice super, ale zároveň utekl tak strašně rychle, že jsme si to chtěli o takové dva týdny prodloužit.