Kdo chce zapalovat, musí sám hořet, praví přísloví. Učitelé zapalovat chtějí. Ne snad školu, ale zájem studentů o svůj předmět. Kdo však uvěří čistému teoretikovi? A tak se učitelé vrhají po hlavě i po nohou do nejrůznějších praktických školení.

Učitelka literatury, Zdeňka Hucková, se například pokouší zároveň literaturu psát. Občas některou ze svých povídek pošle do některé z literárních soutěží a občas uspěje. Klasickou odměnou pro „pisálky“ je přísun další literární potravy. Radost udělá i otištění vaší povídky v literárním sborníku. Originálnější je příjemný večer, kde vaši povídku přečte známý herec (O knihovnickou sovu). Nejlepší je však setkání se známým spisovatelem, s nímž si můžete o své práci popovídat. Tuto možnost nabízí například známá litoměřická soutěž Máchovou stopou. (Hledej na fotografii známou spisovatelku Terezu Boučkovou, dceru Pavla Kohouta a českobudějovickou autorku Markétu Lukáškovou)

Taková příjemná setkání mezi spisovateli profesionálními a amatérskými jsou jako droga. Chcete znovu a víc. Na to je jediný lék: psát, psát, psát!