První listopadové dny 1.- 3. 11. jsme se studentským týmem Telperion organizovali náš jedinečný program pro školy – Klimatické dny. Tentokrát nám ZŠ Sv. Augustina v Praze umožnila využít plnohodnotný program koncipovaný na tři dny.

Celou akci považuji za úspěšnou a to nejen díky zpětné vazbě žáků, kteří ve velké většině hodnotili program jako velmi přínosný a zajímavý a mnozí z nich jsou odhodláni věnovat se ochraně klimatu dál, ale i pocity nás lektorů. Skvěle se nám podařilo zapracovat připomínky z minulých Klimadnů a průběh se zdál být téměř dokonalý. Povedlo se nám i výrazně zapracovat na našem lektorském teambuildingu a dokázali jsme se patřičně ocenit za to, že ve svém věku dokážeme poskládat komplexní třídenní program o takovémto tématu a zdárně ho odlektorovat. Naši snahu podpořilo i ČT Déčko, které o nás přijelo natočit reportáž do Zpráviček, která se moc povedla.

V pátek jsem se naplněna motivující atmosférou přesunula do Frýdlantského salonku Senátu Parlamentu ČR, kde probíhalo oceňování škol zapojených v programu Světová škola. Já jsem byla na akci jako host v panelové diskuzi s Janem Lukačevičem, který mimo jiné zkoumá možnosti pěstování na Marsu a Maxem Schroderem, který vyrábí např. snowboardy z odpadu.


Bylo opět krásné vidět tolik žáků, kterým takováto metodika umožnila ovlivnit své okolí a dokázat si, na kolik dobra stačí. Zároveň považuji za velmi pokrokové, že jsou takovéto akce plné noblesy v podobě prostor, vzácných hostů nebo opět přítomnosti ČT.

Text: Ludmila Kozlová, 2. ročník

Foto: Česká televize, Člověk v Tísni