Jak jistě víte, České Budějovice se ucházejí o titul Evropské město roku 2028. V rámci kandidatury v našem městě probíhají zajímavé akce v rámci projektu Kul.turista, jehož cílem je přiblížit jednotlivé části města a také sblížit sousedy z okolí. Česko-anglické gymnázium bylo osloveno jako významná instituce v části Suché Vrbné. Naším úkolem bylo připravit program na dva dny. A jak to na ČAG bývá, spojili jsme tuto událost s charitou.

Na projektu se podílela celá sekunda, které pomáhal ještě zkušený tým Dobrodruhů a v pátek i tým Eko semináře. Společně dokázali připravit skvělý a zábavný program pro děti i rodiče a oživit krásný park.

Děkujeme všem kolegům, rodičům i studentům! Bez vašeho zapálení a nadšení by to nešlo. A co je na tom všem nejlepší? Na akci se opět vybraly peníze, které dohromady s výdělkem z charitativního jarmarku na začátku května, který jsme organizovali spolu se SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnickou v Českých Budějovicích, celkem tvoří výdělek přes 20 tisíc korun. Ten ještě bude díky nadaci Via zdvojnásoben. Peníze poputují do Domácího hospicu sv. Veroniky v Suchém Vrbném.

A co nám akce dala kromě peněz? Mnohem víc! Přečtěte si reakce studentů! Kapesníky nutné!

Nina Kernerová, Květa Měšťanová

Spoluorganizátoři programu Kul.turista na Suchovrbenském náměstí
Příspěvky, které naši studenti vybrali, se nasčítaly v pěknou částku.

Minulý týden ve čtvrtek a v pátek jsem se třídou byla pořádat charitativní jarmark pro hospic a Kul.turistu. Byla jsem se spolužačkami v manažerské skupině – s děvčaty jsme dohlížely na stánky a také jsme pomáhaly ostatním. Myslím si, že mi to přineslo schopnost lépe komunikovat s lidmi a seznamovat se se spolužáky z ostatních tříd. Také jsem se díky této akci naučila dobře péct. Doufám, že podobné akce se budou opakovat častěji. Jsem ráda, že se tato akce povedla a že jsem pomohla.

Nela Janková

Ve čtvrtek 19. 6. a v pátek 20. 6. jsem pomáhala na charitativním jarmarku v rámci Kul.turisty. Prodávali jsme jídlo, různé knihy nebo kosmetiku. Výdělek šel na pomoc lidem v péči Domácího hospicu sv. Veroniky. Myslím si, že jsme si to všichni moc užili. Děti si hrály a rodiče si dali třeba kávu. Bylo to takové sloučení naší třídy, protože dříve jsme spolu moc nevycházeli. Moc se mi líbila procházka do hospicu a malování na obličej. Ráda bych si to zopakovala a doufám, že budeme moci spolupracovat na nějaké další akci.

Alena Holá

Myslím si, že se nám to povedlo. Jsem ráda, že jsme si mohli takovou akci zkusit. Bavilo to nás i děti, které se přišly s rodiči podívat.

Ester Nováková

Tato akce se mi moc líbila už jen proto, že jsem tam byla s kamarády, ale také díky vědomí, že je to pro dobrou věc. Bavilo mě být v kontaktu s ostatními lidmi a malými dětmi. Moc ráda bych si to znovu zopakovala.

Alice Kozlová

Akci jsme připravovali pár měsíců dopředu. Díky předchozí akci jsme měli možnost se dobře připravit a Kul.turista byl jednodušší. Ve čtvrtek bylo více živo než v pátek. Myslím si, že se akce povedla, a jsem ráda, že jsem pomohla druhým.

Ema Trnková

Mně osobně tato akce docela bavila, protože jsem mohla být celý den se svojí třídou a kamarády. Nejlepší bylo, že jsme byli celé odpoledne spolu a zlepšili jsme si třídní vztahy.

Laura Danielová

Myslím si, že nás školní akce na podporu Domácího hospicu sv. Veroniky hlavně hodně sblížila jako třídu. Začala jsem se bavit s dost spolužáky, se kterými bych se běžně ve škole do řeči nedala. Hodně nás to zpevnilo jako kolektiv. Byla jsem u malého stánku s malováním na obličej, a i přesto, že nejsem žádný profesionál, jsem měla velký úspěch. Dcera paní profesorky Kubešové byla mým prvním „zákazníkem“. Malování na obličej zaujalo i mé spolužáky. Akce se mi velmi líbila, byla dobře zorganizovaná, zábavná a ještě byla na podporu dobré věci. Doufám, že budeme mít nějakou podobnou akci ještě někdy v budoucnu.

Stella Salvová

Akce Kul.turista mi přinesla náhled na laskavost. Dala mi pocit radosti z dobrého skutku, který jsem vykonala. Sama jsem na sebe pyšná, že jsem pomohla. Také jsem se více sblížila se třídou, což je pro mě důležité. Akci jsem si naplno užila.

Aneta Sýkorová

Akce se dle mého názoru velmi povedla a myslím si, že lidem se vše líbilo. Ve čtvrtek jsme byli velmi vytížení, pomáhali jsme do půl šesté, všechno jídlo se prodalo a malování podkov bylo velmi úspěšné. Pátek sice tolik náročný nebyl, ovšem jako třídu nás tento den hodně sblížil. Cesta do hospicu byla velká zábava, v hospicu bylo připravené občerstvení, které jsme si v horkém dni moc vychutnali. Akce byla moc povedená a už se těším na další.

Eliška Přikrylová

Dobročinná akce pro hospic mi přinesla dobrý pocit. Byl jsem rád, že jsem se mohl zapojit. Akce mě bavila. Strávil jsem čas s kamarády, dělali jsme různé aktivity.

Václav Doucha

Akci samu o sobě hodnotím velice kladně, zapojení všech bylo obdivuhodné a peněz se vybralo poměrně hodně. Na akci se pomáhalo lidem, kteří to potřebují, a to já hodně podporuji už jen proto, že by se každý mohl ocitnout ve stejné situaci.

Tereza Vrtišová

Akci hodnotím pozitivně, protože se vybraly peníze pro hospic, tudíž to bylo dobrý skutek a pomohli jsme lidem například ke zlepšení posledních chvil. Mám dojem, že spolužáci si to užili a vyzkoušeli něco nového.

Sofie Brabcová