Specialista řídicích systémů v centru HiLASE v Dolních Březanech

Laserová a přístrojová technika na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze

Inženýrský vývoj na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze

Jsem Lucie Horáčková, ale na ČAGu mne znají jako Lucii Těsnohlídkovou, a studovala jsem osmileté gymnázium mezi lety 2001 až 2009. Již během studia na FJFI mi byla nabídnuta práce na vědecké pozici v centru HiLASE v Dolních Břežanech, o čemž jsem v tu dobu doslova snila. Postupem času jsem se ale zhlédla v inženýrském vývoji a přestoupila na pozici Specialista řídicích systémů v témže vědeckém zařízení. Další vysokoškolské studium zatím neplánuji, neboť inženýrská práce mne baví a naplňuje zároveň.

Co jsem si odnesla ze studia na ČAGu? Že zkusit se může (a musí) všechno, že možností je nepřeberné množství a že když něco chcete, není nic jednoduššího, než si o to říci. Jakmile některý z vyučujících na ČAGu zjistí, že máte vlohy v daném předmětu nebo jeho části, ihned Vám nabídne možnosti, jak Váš zájem podpořit a prohloubit. Pokud svolíte, roztočí se kolo mimoškolních aktivit, letních stáží, zahraničních vzdělávacích pobytů. A nikdo se nebude zlobit, že účast na státním kole olympiády je v době výuky. Avšak to celé bude fungovat jen v případě, že tomu věnujete svou energii i čas.

Co jsem se na gymnáziu nenaučila? Nenaučila jsem se učit. Patřila jsem mezi ty studenty, kterým všechno šlo od přírody dobře, a studijní index se plnil jedničkami skoro sám. Ale za tento můj neduh ČAG rozhodně nemůže, s mou sadou dobrých známek nebyl důvod zabývat se tím, jak se učit. A s tím jsem bojovala několik prvních let na vysoké škole. Podstatné je, že jsem se nevzdala a našla pro mne vhodný způsob, jak se naučit i látku, která mi zpočátku dělá potíže.

ČAG bylo místem, kde se formovala moje osobnost. A já se díky ČAGu cítím jako úspěšná osobnost.