Student oboru Theoretical Physics na University College London

Ahoj, jmenuji se Pavel Štěch a maturoval jsem v roce 2018. Hned poté jsem odešel do Velké Británie studovat obor MSci Theoretical Physics na University College London.

Mimo studium fyziky, jsem momentálně skončil svou roční roli jako kapitána univerzitního Ultimate Frisbee týmu se kterým jsme se dokázali dostat do špičky ve Velké Británii a také se určitým dílem podílím na chodu Česko-Slovenského spolku na UCL, který shromažďuje studenty z Čech a Slovenska na naší univerzitě.

Na ČAG vzpomínám moc rád. Ať už na všechny možné soutěže, spolužáky, výměnné pobyty nebo přestávky, vše dohromady z ČAGu udělalo místo, které mi pomohlo se něco naučit, ale i tak nějak dospět a tak nějak si pomalu uvědomit, co chci se svým životem dělat.

Asi nejužitečnější věc, kterou jsem si z ČAGu odnesl, je schopnost se rychle adaptovat všem možným prostředím a situacím. Během těch pár výměnných pobytů, kterými jsem si prošel, se člověk potkal, v té době, s pár novými a neobvyklými situacemi, se kterými se ještě nesetkal, a musel se o sebe nějak postarat. Hlavně tohle mi později pomohlo se rychle seznámit s novým prostředím na univerzitě, kde prakticky každý další člověk, se kterým si člověk promluví je z jiné země než člověk, se kterým mluvil předtím.

Celkově těch 8 let byla pořádná a parádní jízda, kterou bych si nepochybně rád zopakoval. Z ČAGu jde vytěžit spousta radosti a srandy, když jí člověk začne aktivně hledat. Takže jen do toho!