O tom, jak se slaví Vánoce ve Španělsku a v Peru nám za doprovodu a koordinace lektorky Mgr. Lic. Claudie Vargas BarrosOddělení španělské filologie přišly popovídat studentky Ústavu romanistiky FF JU v Českých Budějovicích, které zde v současné době studují v rámci výměnných programů.

Studenti kvarty a 2. ročníku si nejprve vyslechli prezentaci studentek z Peru – Esmeraldy a Jimimah, které se zaměřily na peruánské vánoční zvyky a odlišnosti ve štědrovečerní večeři. Ta se právě liší v závislosti na místě, kde žijete – buď na pobřeží nebo na horách nebo v peruánské části amazonského pralesa.

Věděli jste, že na silvestra Španělé dávají prstýnek do sklenice se šampaňským, jedí 12 hroznů pro štěstí nebo nosí červené spodní prádlo? A že dárky nenosí Ježíšek, ale Tři králové? To vše a mnohem více jsme se dozvěděli od Aitany, která pochází ze severního Španělska.

Abychom nebyli jen posluchači, tak i naši studenti si pro vzácnou návštěvu připravili prezentaci o Vánocích a zvycích u nás v České republice. Ochutnaly vánoční cukroví a rozkrojily jablko po vzoru českých tradic.

Přednášku jsme si všichni moc užili. Zahráli jsme si kvízy, poznali tradice různých španělsky mluvících zemí a na závěr jsme si také zazpívali typickou vánoční koledu.

Děkujeme za návštěvu a spolupráci, ve které nadále pokračujeme!