O tom, že studium na nejprestižnější irské univerzitě Trinity College obnáší nejen skvělé příležitosti, ale i mnohé starosti, mohli slyšet maturanti od absolventky ČAG Kristýny Králové. Kristýna se ihned po maturitě v r. 2017 rozhodla zkusit štěstí v zahraničí a úspěšně prošla náročným přijímacím řízením  na nejstarší irskou univerzitu založenou Alžbětou I. v roce 1591, kde studuje obor se zaměřením na business a management.

Jaké jsou její postřehy a rady? „Vzhledem ke starobylé tradici studentských spolků a klubů, které tvoří nedílnou součást univerzitního studia, je Trinity díky své proslulosti skvělým místem, kde můžete potkat významné světové osobnosti z politického a kulturního života. Osobně jsem měla možnost diskutovat s bývalou irskou prezidentkou Mary Robinson či kolumbijským prezidentem Márquezem, kvituje svoji zkušenost Kristýna.

Na co je dobré být připraven předem? „Najít rozumné bydlení za dostupnou cenu je v Dublinu opravdovým problémem. Nové koleje staví pouze soukromé společnosti za tržní ceny. Když máte  štěstí, získáte  ubytování na kolejích Trinity Hall, kde platíte „pouhých“ 150 eur týdně, ale to je určeno pouze studentům 1. ročníku. Najít ubytování pod 240 eur týdně je téměř nemožné, z tohoto důvodu jsou studenti při hledání často vystaveni různým podvodníkům, kteří této situaci zneužívají“, vysvětluje Kristýna.

Jak se přihlásit k VŠ studiu? Přihlášky na bakalářské kurzy se podávají centrálně přes Central Applications Office. CAO vydává každý rok brožurku (lze ji stáhnout i z jejich webu), ve které informují o všech vysokoškolských kurzech nabízených přes jejich systém. Uzávěrka pro zasílání přihlášek je většinou každoročně 1. února, ale doporučuji z osobní zkušenosti podat dříve,“ zdůrazňuje Kristtýna

Kristýně děkujeme za její čas a přejeme, aby si při nadcházející promoci na podzim užila „výhoz“ pověstné absolventské čepice:-) Good luck!