Jak to vypadá a jak se žije za „velkou louží“ v Mexiku se mohlo přesvědčit osmnáct španělštinářů, kteří neváhali a přihlásili se na výměnný pobyt s partnerskou školou Colegio Interlaken z Estado de México. Letošní zájezd byl již třetím v pořadí a můžeme konstatovat, že s každou výměnou roste mezi studenty zájem a chuť vycestovat do této vzdálené země.

Kromě hlavních památek v Mexico City jsme společně navštívili pyramidy Teotihuacánzábavní park Six Flags. Jedno dopoledne jsme strávili na Velvyslanectví ČR, kde se nás zhostil sám pan velvyslanec a jeho zástupkyně, kteří nám sdělili spoustu zajímavých faktů týkajících se Mexika a fungování velvyslanectví.

Po celou dobu pobytu nás doprovázela atmosféra mexického svátku Día de muertos přesně tak, jak je znám z animovaného filmu Coco. Všude kolem nás byly oltáře s tzv. ofrendou – dary pro zemřelé, vyřezávaný papír papel picado i fantaskní zvířata alebrijes. Někteří studenti se dokonce se svými hostitelskými rodinami zúčastnili velkých dušičkových průvodů či mexického koledování od domu k domu.

A co k Mexiku neodmyslitelně patří je samozřejmě mexická kuchyně – bohatá na chutě, barevná, pikantní. „Do všech jídel dávají limetku, avokádo a chili, často míchají sladkou a pálivou chuť,“ upřesňuje jedna z účastníků zájezdu Veronika Zikešová.

Co se studentům v Mexiku nejvíce líbilo nebo je překvapilo, jak vypadají místa, která jsme navštívili? Tak to je na delší povídání, proto srdečně zveme všechny rodiče a děti z ČAGu na studentské vyprávění „Mexiko očima studentů“, kde mimo jiné proběhne malá ochutnávka typických nápojů a sladkostí.

Děkujeme všem organizátorům akce a především hostitelským rodinám, které se našim studentům plně a nadšeně věnovali po celou dobu pobytu. Díky nim byl tento zážitek jedinečným a nezapomenutelným. 😊